Rezultate te kerkimit per termin: +Gent +Cakaj

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gent / docs[0] 4048 / hits[0] 5538 / keyword[1] cakaj / docs[1] 150 / hits[1] 289 /
Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se
  • 2019-01-11

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se

Analisti kosovar Berat Buzhala komentoi për Open mosdekretimin e Genc Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një analize, ku zbardhi edhe shumë prapaskena të kulisave politike në Kosovë e Shqipëri. Kosova është dakord me mos dekretimin e Genc Cakajt si Ministër

Refuzimi i Cakajt, Bamir Topi e thotë troç: Në vend të Metës, do të
  • 2019-01-11

Refuzimi i Cakajt, Bamir Topi e thotë troç: Në vend të Metës, do të

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi, në një lidhje me studion e Open, komentoi përplasjen Rama-Meta, pasi Kreu i Shtetit nuk dekretoi si ministër të Jashtëm Gent Cakën. Politika nuk është lojë sepse ajo përcakton fatet serioze të një vendi. Ne jemi në Shqipëri dhe nuk do të doja

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt, Rama: Turp! Ndjesë Kosovës
  • 2019-01-11

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt, Rama: Turp! Ndjesë Kosovës

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike të papranueshme për çështjen e kufijve të Kosovës. Kjo është hera e parë që një

Çështja Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!
  • 2019-01-11

Çështja Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve. Argument

A shkarkoi Thaçi, Bushatin? VV-ja ofensivë ndaj Ramës me 7 pyetje
  • 2019-01-11

A shkarkoi Thaçi, Bushatin? VV-ja ofensivë ndaj Ramës me 7 pyetje

I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e debatit politik në Shqipëri dhe Kosovë, teksa mosdekretimi i tij nga Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinë zjarrit në përplasjen e tij me shefin e qeverisë. Por kundër Ramës është rreshtua

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)
  • 2019-01-11

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka trazuar ujërat në politikën shqiptare duke futur në luftë Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe repartet respektive. Në krahun e Ramës janë rreshtuar deri më tani publikisht analisti kosovar Baton Haxhiu dhe kreu i Gr

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës
  • 2019-01-11

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm. Balla thotë se Presidenti nuk mendon më as për Kushtetutën, a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama