Rezultate te kerkimit per termin: +Gent +Cakaj

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gent / docs[0] 4048 / hits[0] 5538 / keyword[1] cakaj / docs[1] 150 / hits[1] 289 /
Cakaj, Meta: Nuk ka fuqi në botë ti bëjë shantazh Presidentit!
  • 2019-01-11

Cakaj, Meta: Nuk ka fuqi në botë ti bëjë shantazh Presidentit!

Presidenti Ilir Meta ka vazhduar replikat me kryeministrin Rama mëngjesin e sotëm, në lidhje me mosdekreytimin e ministrin të Jashtëm Gent Cakaj. Në një postim në Facebook, kreu i shtetit, ka deklaruar se nuk ka njeri në botë që mund ti bëjë shantazh Presidentit të Republikës së Shqi

Këshilli i Ambasadorëve, Ramës: Rivlerëso kandidaturën e ministrit të Jashtëm
  • 2019-01-11

Këshilli i Ambasadorëve, Ramës: Rivlerëso kandidaturën e ministrit të Jashtëm

Për kandidaturën e Gent Cakajt në krye të ministrisë së Jashtme ka reaguar edhe Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë. Në një deklaratë ky këshill i bën thirrje Kryeministrit Rama ta rivlerësojë kandidaturën e ministrit në fjalë. “Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë vëren se k

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj
  • 2019-01-11

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj

Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si është zbatuar ligji për administrimin dhe përpunimin e informacioneve pa qen

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron rrjetin për hetim të DSIK-së
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron rrjetin për hetim të DSIK-së

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, të propozuarit nga kryeministri Edi Rama për ministër të Jashtëm n

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të Jashtëm, pas propozimit të bërë nga Edi Rama. Në letër kërkohet

Hetim për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë sipas ligjit!
  • 2019-01-11

Hetim për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë sipas ligjit!

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, të propozuarit nga kryeministri Edi Rama për ministër të Jashtëm n

Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenarist i çështjes
  • 2019-01-10

Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenarist i çështjes

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve. Argument

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama