Rezultate te kerkimit per termin: +Gent +Cakaj

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gent / docs[0] 4048 / hits[0] 5538 / keyword[1] cakaj / docs[1] 150 / hits[1] 289 /
No Pic available
  • 2019-01-10

Rama: Injorantët hodhën baltë, ja pse zgjodha Cakajn ministër të Jashtëm

Kryeministri Edi Rama gjatë një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri pasi sulmoi Presidentin Ilir Meta për çështjen Cakaj, e mbrojti të përzgjedhurin e tij për ministër të Jashtëm, duke vlerësuar aftësitë e tij të spikatura intelektuale. Shefi i qeverisë theksoi s

Cakaj, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!
  • 2019-01-10

Cakaj, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!

Pas betejës së cicërimave në Twitter lufta midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në një takim me ambasadorët, referuar çështjes së refuzimit të dekretit për të pro

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj
  • 2019-01-10

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar atë në krye të Ministrisë së Jashtme.

Mosdekretimi i Cakajt, Baton Haxhiu letër Metës: Gabim historik!
  • 2019-01-10

Mosdekretimi i Cakajt, Baton Haxhiu letër Metës: Gabim historik!

Në media emri i Gent Cakajt është lidhur disa herë me gazetarin kosovar Baton Haxhiu, madje shumë e kanë konsideruar propozimin e tij në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Edi Rama si një sugjerim prej analistit në fjalë. E teksa vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos

Cakaj, Meta përgjigjet dhe betohet për Kosovën. Rama: Oh sa i marrë!
  • 2019-01-10

Cakaj, Meta përgjigjet dhe betohet për Kosovën. Rama: Oh sa i marrë!

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Në një postim në Twitter, kreu i shtetit shprehet se:  Pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit
  • 2019-01-10

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presindeti Ilir Meta. Duke iu përgjigjur Edita Tahirit, Rama shkruan në “Twitter”: “Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM! Ah

No Pic available
  • 2019-01-09

Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi, çthotë i zgjedhuri i Ramës për MEPJ (Video)

Furtuna në qeverinë Rama, ku kryeministri zgjodhi të ndryshonte 7 nga ministrat e tij, ndër ta edhe më të besuarit që kishin rezistuar prej 5 vitesh në pushtet, është komentuar gjatë në media. Po ashtu shumë bujë kanë bërë edhe emrat e rinj të përzgjedhur nga shefi i qeverisë pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama