Rezultate te kerkimit per termin: +Gent +Cakaj

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gent / docs[0] 4048 / hits[0] 5538 / keyword[1] cakaj / docs[1] 150 / hits[1] 289 /
Mosdekretimi i qeverisë Rama3 dhe rasti Bushati, reagon Presidenti Meta
  • 2019-01-09

Mosdekretimi i qeverisë Rama3 dhe rasti Bushati, reagon Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos dekretojë shkarkimin e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe futjen e 5 ministrave të rinj në kabinetin e qeverisë Rama, duke krijuar një precedentë tjetër pas rastit Lleshaj që shënoi një përplasje mes tij dhe kryeministrit Edi Rama. Një ndër p

No Pic available
  • 2019-01-08

Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi, ja çthotë i zgjedhuri i Ramës për MEPJ (Video)

Furtuna në qeverinë Rama, ku kryeministri zgjodhi të ndryshonte 7 nga ministrat e tij, ndër ta edhe më të besuarit që kishin rezistuar prej 5 vitesh në pushtet, është komentuar gjatë në media. Po ashtu shumë bujë kanë bërë edhe emrat e rinj të përzgjedhur nga shefi i qeverisë pë

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama