Rezultate te kerkimit per termin: +Gianni +De +Biasi

Total: 1164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.365Z

De Biasi përgatit formacionin për Maqedoninë

Gianni De Biasi pati mbrëmë grupin e plotë të lojtarëve, pasi mbërritën edhe Thoma Strakosha dhe Rei Manaj, të cilët luajtën takimin me 21 - vjeçarët e Greqisë. Trajneri po punon për detajet e fundit para takimit të nesërm me Maqedoninë në Shkodër. Seanca u përqendrua në a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.361Z

Gianni De Biasi Te fortet si Franca i frikesohen Shqiperise

Trajneri i Kombetares shpjegon arsyet pse kundershtari ne miqesoren e neserme do te jete Gjeorgjia dhe jo nje ekipi i madh Sipas kreut te pankines kuqezi 6 muajt e ardhshem do te percaktojne nese Manaj do te jete ose jo pjese e ekipit qe do te shkoje ne Europianbr br Me ne fund Shqiperia mund ti g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.836Z

De Biasi, zyrtarisht trajneri i ri i kombëtares

Gianni De Biasi është zyrtarisht trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit. Italiani ka nënshkruar një kontratë dy vjeçare me Federatën Shqiptare të Futbollit. Në këtë mënyrë De Biasi do të jetë në krye të ekipit shqiptar vetëm për ndeshjet eliminatore për kampionatin botë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.558Z

Gianni De Biasi mes 6 trajnerëve më të mirë të botës

Instituti Ndërkombëtar i Historisë dhe Statistikave ka vlerësuar trajnerin e kombëtares Gianni De Biasi si teknikun e 6 në botë në rang kombëtaresh që ka arritur rezultatet më të mira gjatë vitit 2015. Vlerësimi për De Biasin vjen pas kualifikimit të Shqipërisë në Francë 2016. Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.020Z

De Biasi merr çmimin Panchina Doro

Ai i Shqipërisë është me të vërtetë një stol i artë për Gianni De Biasin. Trajneri i Kombëtares Shqiptare është fitues i Cmimit "Panchina D'oro", Stoli i Artë, një vlerësim ky që bëhet nga një institucion prestigjioz si Federata Italiane e Futbollit, FIGC. Në faqen e saj zyrtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.566Z

De Biasi, trajneri i ri i kombëtares shqiptare

Gianni De Biasi, ish-trajneri i Modenës, Breshias, Torinos dhe Udinezes do të jetë trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit.  Lajmi bëhet i ditur nga burime të sigurta nga Sport Mediaset. De Biasi do të udhëheqë kombëtaren shqiptare në eliminatoret e Kupës së Botë për vitin 2014

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.533Z

Gianni de Biasi publikon listen e lojtareve per Danimarken dhe Portugaline

Tirane 29 gusht 2015 NOAal- Trajneri i kombetares shqiptare Gianni De Biasi ne nje konference ne Skype moderuar nga zedhenesja Jona Dervishi  ka publikuar listen e futbollisteve qe do marrin pjese ne ndeshjet me Danimarken me 4 Shtator 2015 ora 2045 dhe ne 7 Shtator Shqiperi-Portugali ne Elbasan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama