Rezultate te kerkimit per termin: +Gianni +De +Biasi

Total: 1164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.298Z

Kush është Gianni de Biasi?

Gianni de Biasi, i lindur në Sarmede, provincë e Trevisos, është një ish-lojtar dhe trajner italian. Karrierën si futbollist profesionist e ka nisur tek Interi, por nuk ka arritur të luajë asnjë ndeshje zyrtare me Nerazzurrët. Pavarësisht kësaj, në aktivizimin 15-vjeçar është aktiviz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.838Z

Gianni De Biasi, trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit

Tiranë- Trajneri italian Gianni De Biasi është zyrtarisht trajneri i ri i kombëtares shqiptare të futbollit. Mesohet se De Biasi ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me Federatën Shqiptare të Futbolli, dhe prezantimi i tij zyrtar do të bëhet me 19 dhjetor 2011. Gianni De Biasi do jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.637Z

Largohet Gianni de Biasi, Kombëtarja pa trajner

Gianni De Biasi largohet nga stoli i Kombëtares Shqiptare. Që prej ditës së sotme, trajneri italo-shqiptar nuk do të drejtojë më skuadrën kuqezi. Këtë e bëri të ditur në një konferencë shtypi përkrah kreut të FSHF, Armand Duka, duke theksuar se y është një vendim i vështirë por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.811Z

Presidenti italian nderon me medalje Gianni De Biasi

Trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi është nderuar nga presidenti i Italisë  me medaljen Ordine Stella dItalia.  Ceremonia e dhënies së medialis u zhvillua në ambientet e ambasadës italiane në Shqipëri dhe iu dha nga ambasadori Alberto Kutilo. Medalja iu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.572Z

Kombetarja prezantohet Gianni De Biasi

Gianni De Biasi është prezantuar të hënën si trajneri i ri i kombëtares shqiptare. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka theksuar se me teknikun italian është “arritur akord 2-vjeçar, me opsion rinovimi&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.439Z

Gianni de Biasi merr pasaportën shqiptare FOTO

Transmetuar më 10.06.2015 - 18:48 Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni de Biasi ka marrë ditën e sotme pasaportën shqiptare. Këtë lajm dhe dy fotografi të pasaportës ai i ka postuar në profilin e tij nÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.853Z

Rinovon Gianni De Biasi

Mbyllja aspak e kënaqshme e këtyre eleminatoreve ku Shqipëria mbeti sërish në vendin e pestë nuk e ka penguar Gianni de Biasi-n të rinovojë kontratën me FSHF-në si trajneri i kuqezinjve edhe në eleminatoret e “Euro 2016”.  Por,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama