Rezultate te kerkimit per termin: +Gijonit

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] gijonit / docs[0] 84 / hits[0] 101 /
No Pic available
  • 2009-02-16

Raul kalon rekordin e Di Stefanos

Sulmuesi i Real Madridit, Raul eshte lojtari qe ka shenuar me shume gola, ne te gjithe historine e klubit spanjoll. Raul shenoi ne fitoren e djeshme, ne Premiera Divizion, ndaj Sporting Gijonit, 4-0. Serzhio Ramos krosoi ne '15 dhe Raul shenoi golin e pare, duke parakaluar legjenden, Di Stefano qe

No Pic available
  • 2009-02-16

Real Madridi tregon dhëmbët

Kampioni në fuqi i Spanjës, Real Madrid, ka shënuar fitore të thellë prej 4-0 në udhëtim tek ekipi i promovuar këtë sezon në La Liga, Sporting Gijon, duke ngushtuar kështu edhe epërsinë ndaj liderit, Barcelonës, në dhjetë pikë. Real Madridi duket se ka marrë stimulim nga barazimi i

No Pic available
  • 2009-02-15

Reali me mision fitoren ndaj Gijonit

Real Madridi do te ndeshet sot me Sporting Gijon, ne fushen e ketyre te fundit, per te siguruar fitoren e radhes. Viti 2009 njeh vetem fitore per madrilenet, por pavaresisht treguesve pozitive ata mbeten 11 pike pas Barcelones. Katalanasit kane kohe qe nuk njohin humbje dhe kryesojne bindshem kampio

No Pic available
  • 2009-02-14

Barcelona,mungon kapiteni Pujol

Pep Guardiola duhet të bëjë prap pa mbrojtësin Karles Pujol për në transfertën e Seviljas ndaj Betisit.Kapiteni i skuadrës katalanase të rekordeve të këtij viti pasi ka munguar edhe në ndeshjen e javës së kaluar të fituar në Kmap Nou ndaj Sporting Gijonit dhe në miqësoren e së më

No Pic available
  • 2009-01-08

Kupa e Mbretit, Sevilja dhe Gijon fitojnë në shtëpi

Madrid - Ndeshjet e Kupës së Mbretit në Spanjë për 1/8-t e finales nuk kanë sjellë ndonjë surprizë, përjashto fitoren e Poli Ejidos me Espanjolin 3-2. Ndeshja mes Santanderit dhe Valencias është mbyllur në shifra të barabarta 1-1. Ky barazim e favorizon mjaft Valencian për n

No Pic available
  • 2008-12-01

Markuez, trajneri i Espanjolit, jep dorëheqjen pas humbjes

Barcelonë - Tekvniku i ekipit të Espanjolit, Bartolome Markuez, dha dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës pas humbjes së fundit me Sportingun e Gijonit. Dorëheqja e teknikut vjen si pasojë e rezultateve të dobëta që ka arritur deri tani skuadra katalanase. Humbja në ndeshjen e fundit 0-

No Pic available
  • 2008-11-17

Reali dhe Valencia munden, Barcelona vazhdon ecurinë pozitive

Madrid (Start)- Humbje të dhimbshme pësoi Reali i Madridit në përballjen me Valadolidin për javën e 11-të në kampionatin spanjoll. Skuadra e Shusterit pësoi humbjen e dytë në kampionat, këtë herë me rezultatin minimal në fushën e Valadolidit. Me këtë humbje Reali tregon se në merk