Rezultate te kerkimit per termin: +Gijonit

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] gijonit / docs[0] 84 / hits[0] 101 /
No Pic available
  • 2012-05-01

Skandali i basteve trondit Spanjën

Skandali i basteve ka goditur edhe Spanjën. Sipas mediave iberike, Liga ka kërkuar një hetim antikorrupsion për disa raste me ndeshje të dyshuara si të manipuluara. Mes takimeve të dyshuara është edhe humbja 3-0 e Espanjolit në shtëpi gjatë fundjavës përballë Sporting Gijonit, që rre

No Pic available
  • 2012-05-01

Plas në Spanjë, akuza për trukime në La Liga

SPANJE- Dy lajme të bujshme kanë tronditur të dielën në mbrëmje futbollin spanjoll. Njëra për trukime ndeshjesh me qëllim përfitimi bastesh dhe tjetra shitja direkte e tyre mes kluneve. Në të dy rastet ka patur përgënjeshtrime, po

Thërret Reali, përgjigjet Barcelona
  • 2012-04-15

Thërret Reali, përgjigjet Barcelona

Barcelona i është kundërpërgjigjur fitores së mëhershme të Real Madridit duke mposhtur si mysafire Levanten me rezultat 2-1. Gjiganti madrilen shtoi epërsinë ndaj Barcelonës në shtatë pikë duke fituar ndaj Sporting Gijonit, 3-1. Por, ekipi i Pep Guardiolës e ngushtoi atë në katër du

Ronaldo thyen rekordin e tij
  • 2012-04-15

Ronaldo thyen rekordin e tij

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka thyer rekordin e tij të golave në një sezon në La Liga, pasi shënoi golin e 41-të në sfidën e zhvilluar në Bernabeu ndaj Sporting Gijonit. Ronaldo e barazoi rekordin e tij në ndeshjen ndaj Atletico Mad

Gishti i Mourinhos sërish në aksion
  • 2012-04-15

Gishti i Mourinhos sërish në aksion

Jose Mourinho nuk i ndahet incidenteve. Në ndeshjen e mbrëmshme mes Real Madridit dhe Sporting Gijonit, strategu portugez është shfaqur mjaft i nevrikosur. Por, pika më e lartë erdhi në minutën e 33-të kur mbrojtësi i Realit Pepe goditi topin në drejtim të pankinës së Gijonit. Nuk e q

Messi, mbret në Camp Nou
  • 2012-04-12

Messi, mbret në Camp Nou

Lionel Messi është treguar mbret në Camp Nou këtë sezon. Sulmuesi argjentinas ka realizuar 28 gola në këtë stadium, duke e thyer rekordin e golave të shënuara në shtëpi për një sezon në La Liga. Ylli i Barcelonës ka shënuar 39 gola këtë edicion në kampionatin spanjoll dhe është

Barcelona humb Sanchezin
  • 2012-03-05

Barcelona humb Sanchezin

Sulmuesi i Barcelonës Alexis Sanchez ka qarë një muskul në kofshë dhe do të qëndrojë jashtë fushës për 10-15 ditë, ka njoftuar skuadra kampione e Evropës dhe Spanjës nëpërmjet një komunikate të publikuar në uebfaqen zyrtare. Ylli kilian u dëmtua në përfundim të fitores 3-1 nda