Rezultate te kerkimit per termin: +Gijonit

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] gijonit / docs[0] 84 / hits[0] 101 /
Guardiola lavdëron Keitan pas fitores
  • 2012-03-04

Guardiola lavdëron Keitan pas fitores

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka lavdëruar Seydou Keitan pas fitores prej 3-1 ndaj Sporting Gijonit, duke zbuluar se vetëm takimi me mesfushorin ka qenë prej momenteve më të mira në katër vitet e tij te Barcelona. “Ai shënoi një gol. K

Guardiola mohon kalimin te Chivas
  • 2012-03-03

Guardiola mohon kalimin te Chivas

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka hedhur poshtë spekulimet që e lidhin atë me një kalim te klubi meksikan Chivas Guadalajara. Guardiola iu përgjigj spekulimeve për të ardhmen e tij, të cilat e lidhnin me një kalim te klubi meksikan Chivas, s&

Rossell: Titulli nuk është humbur ende
  • 2012-03-03

Rossell: Titulli nuk është humbur ende

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, ka treguar moral të lartë para sfidës ndaj Sporting Gijonit në Camp Nou, ku do të mungojë Lionel Messi, duke thënë se lufta për titull ende nuk ka mbaruar. Real Madridi ka dhjetë pikë më shum&eu

No Pic available
  • 2011-12-06

Pepe: E kam mendjen vetëm te Barça dhe… Mesi!

Mbrojtësi, që në “El Classico”-t e sezonit të shkuar ra në sy për ndërhyrjet e tij brutale ndaj argjentinasit, deklaron se mezi e pret ndeshjen, ndryshe nga pjesa tjetër e skuadrës që mendon për Ajaksin Ndryshe nga futbollistët tjerë, të cilët thonë se nuk mendojnë për “El

Di Maria ka tejkaluar dyshimet
  • 2011-12-04

Di Maria ka tejkaluar dyshimet

Pas fitores 3-0 ndaj Sproting Gijonit, trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho ka lavdëruar mesfushorin ofensiv Angel di Maria. Mourinho beson se argjentinasi – i cili realizoi golin e parë të shtunën në El Molinon – ka heshtur kritikët që dyshonin në aftësitë e tij për të luaj

Mourinho në histori të futbollit
  • 2011-12-01

Mourinho në histori të futbollit

Ish ylli brazilian Paulo Roberto Falcao beson se Jose Mourinho ka krijuar një trashëgimi në botën e futbollit. 58 vjeçari ka lavdëruar portugezin për arritjet e tij duke thënë për Marca: “Mourinho është trajner me përvojë dhe garues i madh. Ai është mësuar të fitojë dhe ka nd

La Liga: Reali, tërmet 7 ballësh, barazon Barça
  • 2011-11-07

La Liga: Reali, tërmet 7 ballësh, barazon Barça

Real Madrid ka fituar me rezultatin e thellë 7-1 ndaj Osasunës në ndeshjen e javës së 12-të, ndeshje e luajtur dje në mesditë. Tre gola të Kristiano Ronaldos, dy gola të Karim Benzemas dhe golat e Gonzalo Higuain dhe Pepes i dhanë trepikëshin e radhës madrilenëve, duke i siguruar vendi