Rezultate te kerkimit per termin: +Gijonit

Total: 77
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.678Z

Markuez, trajneri i Espanjolit, jep dorëheqjen pas humbjes

Barcelonë - Tekvniku i ekipit të Espanjolit, Bartolome Markuez, dha dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës pas humbjes së fundit me Sportingun e Gijonit. Dorëheqja e teknikut vjen si pasojë e rezultateve të dobëta që ka arritur deri tani skuadra katalanase. Humbja në ndeshjen e fundit 0-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.946Z

Vilareali dhe Sevilja luajnë sonte në fushat e tyre

Vilareali dhe Sevilja do të luajnë në fushat e tyre në javën e 24-t të Temporadës spanjolle. Vilareali do të presë në orën 20:00 Sportingun e Gijonit, nërsa Sevilja do të presë Atletikon e Madridit në orën 22:00. Vilareali ndodhet në vendin e katërt me 38 pikë. Qëllimi i Vilar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.285Z

Villarreali në Segunda Division

Humbja prej 0-1 nga Atletico Madridi e ka dërguar Villarrealin në Ligën e dytë spanjolle. Nëndetëses së Verdhë do t`i mjaftonte një barazim për të qëndruar në La Liga, mirëpo një gol i shënuar nga Radamel Falcao (88&rsq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.354Z

Kaka jashtë skuadrës së Pellegrinit

Trajneri i Real Madridit, Manuel Pellegrini, ka bërë të ditur listën e plotë të skuadrës së tij, e cila do të luajë kundër Sporting Gijonit këtë fundjavë. Faqja zyrtare e Real Madridit njofton se për ndeshjen e të shtunës kiliani ka zgjedhur 17 lojtarë nga ekipi i parë dhe një n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.717Z

Ronaldo thyen rekordin e tij

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka thyer rekordin e tij të golave në një sezon në La Liga, pasi shënoi golin e 41-të në sfidën e zhvilluar në Bernabeu ndaj Sporting Gijonit. Ronaldo e barazoi rekordin e tij në ndeshjen ndaj Atletico Mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.588Z

Murinjo-Presiado sherrdhe fyerje mes teknikeve

MADRID- Post-ndeshja e se dieles mes Sportingut te Gijonit dhe Realit te Madridit ka sjelle nje tjeter perplasje mes Zhoze Murinjos dhe Manuel Presiados. Perpara takimit qe u fitua 1- 0 nga Reali i Madridit fale nje goli te Gonzalo Higuain trajneri i Gijonit kishte deklaruar hapur ne media Zhoze esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.661Z

Messi nuk simulon kurrë

Nga Express më 03 tetor 2011 në ora 22:00 Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka mohuar kategorikisht akuzat se Lionel Messi është futbollisti i cili simulon, pas fitores së skuadrës së tij me rezultat 1-0 në udhëtim te Sporting Gijon. Messi më herët ishte ndëshkuar me karton të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama