Rezultate te kerkimit per termin: +Gijonit

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] gijonit / docs[0] 84 / hits[0] 101 /
Higuain i kenaqur me fitoren
  • 2010-11-16

Higuain i kenaqur me fitoren

Sulmuesi i Real Madridit Gonzalo Higuain ka pranuar se ndihet me mire pasi siguroi fitoren minimale ndaj Sporting Gijonit ne ndeshjen tejet te nxehte te zhvilluar ne El Molinon. Ishte ndeshje shume e veshtire per shkak te atmosferes ne stadium e cila diktoi ate qe ndodhi ne fushe. Ne e kemi pritur

Fitore minimale e Realit
  • 2010-11-16

Fitore minimale e Realit

Real Madridi ka shenuar fitore me rezultat prej 1-0 ndaj Sporting Gijonit ne nje ndeshje tejet atraktive per sy. Pjesa e pare e ndeshjes perfundoi pa gola ndersa pas nje pjese te dyte mjaft dinamike u shenua vetem nje gol. Nje krosim te Sergio Ramos e shfrytezoi Karim Benzema i cili goditi me koke

No Pic available
  • 2010-11-16

Reali vuajtje ndaj Gijonit e shpeton Higuain

Reali i Jose Murinjos ka vazhduar serine e rezultateve pozitive edhe kete jave teksa ka mundur modestet e Gijonit. Por ndryshe nga sa ishte parashikuar madrilenet vuajten shume ne kete ndeshje aq sa u desh minuta e 82-te kur Higuain te mund te zhbllokonte rezultatin. Ne ndeshjet e tjera Herkules ka

No Pic available
  • 2010-11-13

Trajneri i Sporting Gijon Zhoze Murinjo eshte nje zuzar

Deklarata Perpara sfides se neserme me Realin Manolo Preciado sulmon kolegun portugez Murinjo eshte nje zuzar. Manolo Preciado trajneri i Sporting Gijonit ka leshuar nje sulm frontal ndaj Zhoze Murinjos. 24 ore perpara sfides kunder Realit te Madridit ai ka leshuar deklarata te ashpra kunder drejtu

Ekipet i dorezohen Barcelones
  • 2010-09-26

Ekipet i dorezohen Barcelones

Trajneri i Real Madridit Jose Mourinho ka thene se ekipet tjera ne Spanje ia lehtesojne punen rivalit te tij kryesor Barcelones duke mos aktivizuar formacionin e tyre me te mire ne perballje me gjigantin katalan. Mourinho iu referua ekipit te trajnerit te Sporting Gijonit Manuel Preciado i cili la

Mourinjo mbetet i njejti tani e kap me Barcen
  • 2010-09-25

Mourinjo mbetet i njejti tani e kap me Barcen

E sigurt eshte qe nese kush luan kunder Barcelones e ben kete duke hedhur ne fushe skuadren e dyte per ne gjerat behen me te nderlikuara pohoi I vecanti duke iu referuar sfides se mesjaves mes katalanasve dhe Sporting Gijonit. Ne kete ndeshje miqte zbriten ne fushen e lojes me tete ndryshime ne form

Primera Divizion Reali i Mourinjos merr arratine
  • 2010-09-22

Primera Divizion Reali i Mourinjos merr arratine

Skuadra madrilene ka shfrytezuar mundesine per tu shkeputur dhe fale golave te Ronaldos me penallti 28 Higuainit 79 dhe Benzemas 88 kalon me sukses Espanjolin ne nje ndeshje qe pati tre te perjashtuar nga fusha Pepe per Realin dhe Galan e Forlin per Espanjolin.Pas kater ndeshjeve te para ekipi i Hoz