Rezultate te kerkimit per termin: +Gijonit

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] gijonit / docs[0] 84 / hits[0] 101 /
No Pic available
  • 2010-03-21

Granero: Duhet t'i fitojmë të gjitha ndeshjet

Me fitoren kundër Sporting Gijonit, Real Madridi ka forcuar kreun në La Liga, ndërsa Esteban Granero thotë se skuadra e tij duhet t'i fitojë të gjitha ndeshjet e mbetura në Kampionatin spanjoll. "Duhet t'i fitojmë të gjitha ndeshjet që na kanë mbetur. Sot ishim të fortë në mbrojtje dh

Valdano e përkrah Pellegrinin
  • 2010-03-21

Valdano e përkrah Pellegrinin

Drejtori i përgjithshëm i Real Madridit, Jorge Valdano ka përkrahur trajnerin Manuel Pellegrini pas fitores ndaj Sporting Gijonit, të shtunën mbrëma. Real fitoi 3-1 por kishte vështirësi në kontrollimin e ndeshjes. “Ai është trajner i Real Madridit dhe është në qendër të mendimeve

Kaka jashtë skuadrës së Pellegrinit
  • 2010-03-19

Kaka jashtë skuadrës së Pellegrinit

Trajneri i Real Madridit, Manuel Pellegrini, ka bërë të ditur listën e plotë të skuadrës së tij, e cila do të luajë kundër Sporting Gijonit këtë fundjavë. Faqja zyrtare e Real Madridit njofton se për ndeshjen e të shtunës kiliani ka zgjedhur 17 lojtarë nga ekipi i parë dhe një n

No Pic available
  • 2010-02-02

Ksavi: Madrilenët duan të përbaltin fitoret e Barçës

Barcelona fitoi minimalisht kundër Gijonit falë golit të shënuar nga Pedro, i dyshuar si pozicion jashtë loje. Në një deklaratë për televizionin TV3, Ksavi përveçse e cilëson golin të rregullt, por hedh “shigjetat” në drejtim të Realit duke e cilësuar atë si të përkrahurin e a

No Pic available
  • 2010-02-01

Primera Divizion, Barça thërret, Reali përgjigjet  

Barcelona arriti të sigurojë një trepikësh mjaft të çmuar në fushën e Sporting Gijonit. Katalanasve u mjaftoi një gol i Pedro Rodrigezit në minutën e 30-të, edhe pse shumë i diskutuar dhe i kontestuar nga vendasit.Menjëherë ka ardhur kundërpërgjigja e Realit të Madridit. “Galakti

No Pic available
  • 2010-02-01

Barça-Real, sfida që nuk ka fund

Katalanasit fitojnë, kundërpërgjigjen madrilenët. Lufta vazhdon deri në ekstrem Nëse Barcelona fiton, edhe Reali i Madridit patjetër që duhet të fitojë. Janë këto dy skuadra, të cilat duket se kanë ndërmend të na dhurojnë një duel të pafund, deri në fund të këtij sezoni në kam

No Pic available
  • 2009-10-29

“Real ‘galaktik’? Jo, qesharak”

4-0 përfundoi takimi i vlefshëm për fazën e 1/16-ve për Kupën e Mbretit në Spanjë, një rezultat i pabesueshëm, por i vërtetë. Merengesit kishin mungesat e disa prej yjeve të ekipit, por megjithatë në fushë zbritën edhe lojtarë të nivelit të lartë, si Raul, Benzema, Granero, Guti