Rezultate te kerkimit per termin: +Gjendet

Meta: total 1000 / total_found 37047 / time 0.018 / keyword[0] gjendet / docs[0] 37047 / hits[0] 42437 /
Reportazhi italian: Shqipëria, Mesdheu për tu zbuluar (Foto)
  • 2017-06-17

Reportazhi italian: Shqipëria, Mesdheu për tu zbuluar (Foto)

Plazhe të ngjashme me ato tropikale, çmime të leverdishme, një vend ideal për të kaluar pushimet Drimadhes Nga deti e kultura, te historitë dhe kënaqësitë, Shqipëria është destinacioni në zhvillim i Mesdheut, me një raport të mirë midis cilësisë dhe çmimeve. Një vend ende jo i n

No Pic available
  • 2017-06-16

Sulm pranë një xhamie në Kabul, tre persona u vranë

Të paktën tre persona janë raportuar të vdekur në një sulm në Kabul, në një zonë të dominuar nga pakica myslimanë shiitë. Ministria e Brendshme e Afganistanit thotë se sulmi ka ndodhur në xhaminë al-Zahra, që gjendet në periferi të qytetit dhe është konsideruar si sulm terrorist

No Pic available
  • 2017-06-16

LSI del me garanci për të pushuarit: Do riktheheni në punë më 26 qershor

Teksa në administratën publike vijon operacioni fshesa për punonjësit që përfshihen në fushatë elektorale, nënkryetari i LSI-së Luan Rama u dha garancinë se të gjithë të pushuarit nga puna për motive politike do të rikthehen në punë në 26 qershor.  Luan Rama: Kam një mesazh

No Pic available
  • 2017-06-16

Dibër, gruaja e sëmurë rëndë kalon në varfëri ekstreme ditët e fundit të jetës

Ditë të vështira për familjen Fera në fshatin Pekë të Dibrës. Pamjet tronditëse rrëfejnë vetë për të zonjën e shtëpisë, e cila e diagnostikuar me një sëmundje të rëndë, ka dalë nga spitali për të kaluar ditët e fundit pranë vajzës së saj 16 vjeçare. Ndërsa bashkëshort

Si të pastroni dhëmbët në kushte shtëpië
  • 2017-06-16

Si të pastroni dhëmbët në kushte shtëpië

Alternativa e parë që na vjen në mendje eshtë dentisti, por ne kemi një mënyrë më të thjeshtë për ti pastruar dhëmbët në kushte shtëpie. Ngjyra e verdhë ose kafe që gjendet te dhëmbët quhet tartaf. Nëse nuk e pastrojmë atëherë ajo do të shkaktoj periodontits. Ato që ju nevoj

No Pic available
  • 2017-06-15

Historia: Pse pushimi nga puna i bëri mirë Makiavelit

Ai ishte një punonjës civil veçanërisht mbresëlënës. E mori vendin e parë të punës në vitin 98 pas një ndryshimi madhor në qeverisje. Ai ishte ende në të njëzetat dhe dukshëm njihte disa nga njerëzit e fuqishëm, por duhej të ketë qenë edhe një emërim meritokratik që nga fil

Nga Andi Bushati/ Po unë jam shok, tani edhe votues i Blushit
  • 2017-06-15

Nga Andi Bushati/ Po unë jam shok, tani edhe votues i Blushit

Nga Andi Bushati/ Një luzmë mediash që rendin pas Ramës e kanë radhitur Lapsi.al, mua personalisht dhe bashkëthemeluesin e kësaj faqeje, Armand Shkullakun mes shokëve të Blushit që e mbrojnë atë edhe në një ditë të zeze si ajo e fotos me Lul Berishën (faksimilet poshte). Fatëkeqës