Rezultate te kerkimit per termin: +Gjendet

Meta: total 1000 / total_found 37047 / time 0.016 / keyword[0] gjendet / docs[0] 37047 / hits[0] 42437 /
No Pic available
  • 2017-06-15

Balena blu, famulltari i Shkodrës porosit prindërit: Kontrolloni fëmijët

Balena blu po kthehet në vrasësen e heshtur të të rinjve. Alarmi për këtë program të shpërndarë në rrjetet sociale është përhapur kudo. Nga mesha e shenjtë në katedralen e Shën Shtjefnit ku bëri kungimin e 70 fëmijeve, famullitari i Shkodres dom Artur Jaku zgjodhi pikërisht përp

No Pic available
  • 2017-06-12

Çfarë e pret Kosovën pa zgjedhjeve?

Kosova mund të futet në bllokadë rreth formimit të Qeverisë së re pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që u mbajtën më 11 qershor, parashikojnë njohës të çështjeve politike. Ata thonë se bllokada rreth formimit të Qeverisë së re mund të diktohet nga rezultati përfundimtar

No Pic available
  • 2017-06-12

Një dorëshkrim për Shqipërinë në Vatikan

Në Bibliotekën Apostolike të Vatikanit gjendet një dorëshkrim italisht (Barb.lat.5361) i Antonio Brunit nga Ulqini, me titull « Del Bellerbegato della Romania, dAntonio Bruno da Dolcigno » (Mbi bejlerbejllëkun e Rumelisë, nga Antonio Bruno prej Ulqini) i shkruar andej nga gjysma e dytë e s

Këto janë objektet që klientët vjedhin në restorante
  • 2017-06-11

Këto janë objektet që klientët vjedhin në restorante

Restorantet shpesh bien pre e vjedhjeve dhe autorët nuk është se duan të vjedhin kasën, por thjeshtë objekte që duan ti mbajnë si kujtim. Ka nga ata klientë që nuk shkojnë në restorant për të ngrënë, por edhe për të vjedhur objekte të ndryshme. Ne do të ju paraqesim listën e obj

No Pic available
  • 2017-06-11

Pesë faktorë që vështirësojnë qeverisjen e Theresa Mayt

  A është Theresa May Zonja e hekurt Nr. 2? Ajo paraqitet e vendosur të qeverisë edhe pse ka humbur shumicën parlamentare. Por kjo nuk ka për të qenë e lehtë. Nga Maximiliane Koschyk 1- May nuk ka mandat të fortë Pasuesja e kryeministrit të dorëhequr, David Cameron kishte përjasht

LIVE/ Sadiku ndëshkon Izraelin, 1-0 për kuqezinjtë
  • 2017-06-11

LIVE/ Sadiku ndëshkon Izraelin, 1-0 për kuqezinjtë

Kombëtarja shqiptare po zhvillon transfertën ndaj Izraelit, ndeshje kjo e vlefshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018. Kuqezinjtë kërkojnë fitoren pasi vijnë nga një periudhë aspak pozitive ku kanë regjistruar 5 humbje rradhazi. Shqipëria ndodhet në vendin e katërt në grupin G me

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë
  • 2017-06-11

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Tashmë ato janë lehtësisht të arritshme edhe nga Shqipëria, teksa një pjesë e madhe e agjencive turistike of