Rezultate te kerkimit per termin: +Gjendet

Meta: total 1000 / total_found 37047 / time 0.016 / keyword[0] gjendet / docs[0] 37047 / hits[0] 42437 /
No Pic available
  • 2017-06-10

Adelina Ismaili thyen heshtjen me Fol nihere, shuplakë politikës kosovare

Diva e muzikës shqiptare Adelina Ismaili ka publikuar mbrëmjen e sotme në faqen e saj zyrtare projektin e saj më të ri muzikor. Kënga me titull “Fol nihere” vjen si një shuplakë për lidershipin politik të Kosovës dhe situatën socio-ekonomike në të cilën gjendet shteti më

No Pic available
  • 2017-06-10

Ikonat e nazizmit mbijetojnë ende në Shqipëri?!

Nga Armand Plaka Mos u shqetësoni, nuk është ndonjë analizë, e as ndonjë koment që mund të atakojë ngjarjet e politikës së ditës, brenda e jashtë vendit, e ndoshta nuk do e meritonte të përbënte madje edhe asnjë ngacmim për të shkruar qoftë edhe dy radhë në një postim në Face

Britani, May fiton, por pa shumicën absolute për qeverinë e re
  • 2017-06-09

Britani, May fiton, por pa shumicën absolute për qeverinë e re

Dhjetë ditë para fillimit të bisedimeve mes Bashkimit Evropian dhe Britanisë së Madhe për Brexit-in kryeministrja britanike Theresa May pësoi një humbje të rëndë në zgjedhjet parlamentare. Konservatorët e humbën shumicën absolute kanë siguruar pas numërimit të pothuajse të gjitha

Grida Duma: Jam e bekuar që jam kaq e bukur
  • 2017-06-08

Grida Duma: Jam e bekuar që jam kaq e bukur

Kandidatja e PD-së në Tiranë, Grida Duma, ka dhënë disa deklarata interesante, si ajo që do bëjë të njëjtën fushatë fituese si ajo e Durrësit, apo që Zoti e ka bekuar me bukurinë që i ka dhënë. Cilat janë problemet që dëgjuat sot nga banorët? Këtu është një zonë specifike,

No Pic available
  • 2017-06-08

Votime në kohën e terrorit

Ende është e paqartë se cili do të jetë motivi vendimtar për qytetarët e Britanisë së Madhe në votimet e ditës së sotme. Atentatet në Londër dhe Mançester ndikuan në fushatën elektorale në Britaninë e Madhe, sikurse më parë në Madrid apo Paris. Pas atentateve në Londër partit

No Pic available
  • 2017-06-08

Muzeu i dështimit

Muzeu i dështimit sapo është hapur në Suedi dhe përfshin objekte që nuk kanë funksionuar sic duhet. Aty mund të gjendet një koleksion me 70 produkte të tilla. Në muze bën pjesë edhe një lojë dedikuar Donald Trump, vetëm pak kohë pasi ai u shpall president.  Përkufizimi im për

Gjendet në plehra fetusi i seksit femër
  • 2017-06-08

Gjendet në plehra fetusi i seksit femër

Fetusi i një foshnje është gjetur në një kosh plehrash në Koplik të Malësisë së Madhe. Zbulimi është bërë pasditen e djeshme nga kalimtarë të rastit në lagjen Mehaj. Ata  e vunë re fetusin në momentin që po hidhnin plehrat.  Nga të dhënat  policia thuhet se fetusi është i