Rezultate te kerkimit per termin: +Gjenerali

Total: 5683
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.495Z

Lirohet nga burgu gjenerali

Gjenerali Syrja Gjoka, i arrestuar nga policia ushtarake dhe i lënë në burg nga gjykata e shkallës së parë në Berat, është liruar nga burgu me vendim të Gjykatës së Apelit në Vlorë. Pas arrestimit ai u dërgua në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.705Z

Gjenerali pa ushtri

Ish-gjenerali i UÇK-së, tashmë kryeministër i ri i vendit, Ramush Haradinaj, do ta ketë të vështirë që gjatë mandatit të tij ta shndërrojë FSK-në në Forca të Armatosura. Kjo për faktin se Lista Serbe, parteri i rëndësishëm i këtij koalicioni, sipas Marko Gjuriq ka arritur ta heq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.440Z

Gjenerali Klark vijon aktivitetin si lobsit

Takimi me Kryeministrin Kryeministri Berisha zhvilloi dje nje takim ne Kryeministri me gjeneralin e mirenjohur amerikan Wesly Clark i cili prej ditesh ndodhet ne Shqiperi ne kuader te perfaqesimit qe u bene disa bizneseve. Gjate takimit me Kryeministrit Berisha gjenerali Clark i prezantoi nje proje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.636Z

Gjenerali i Tovolit nje histori refuzimi

Gjenerali i ushtrise se vdekur te Luciano Tovolit i bazuar ne historine e shkruar nga Kadare shfaqet afro 40 vjet pas realizimit. Regjisori Pirro Milkani kujton ndalimin e filmit ne Shqiperine e izoluar U desh te kalonin tridhjete vjet nga koha e realizimit qe Gjenerali i ushtrise se vdekur Le Gnr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.568Z

SHBA, gjenerali Mekristal jep dorëheqjen

Gjenerali Stenli Mekristal, komandant i trupave të NATO-s në Afganistan ka dhënë dorëheqjen. Ditën e djeshme komandanti u takua me presidentin Obama, i cili u shpreh i shqetësuar lidhur me deklaratën e hershme të ushtarakut të lartë. Shkak u bë intervista që komandanti i forcave amerik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.020Z

"Kërkohet" nga policia Gerti Gjenerali

29/04/2005  Shoku i Arben Grorit prej 4 vitesh vuan burgimin e përjetshëm në Itali për vrasjen e Naim Zyberit TIRANË- Ai vuan burgimin e përjetshëm në Itali, ndërsa Komisariati numër 1 i Tiranës e kërkon në çdo skutë të metropolit për ta arrestuar. Mbase kanë harruar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.050Z

Gjenerali David Petraeus deshmon sot ne kongres

Kandindati i presidentit Barak Obama per postin e kreut te Agjencise Qendrore te Zbulimit gjenerali David Petraeus po deshmon sot ne kongres. Komandanti i tanishem i forcave amerikane dhe te Natos ne Afganistan po u drejtohet anetareve te Komisionit te Senatit per Zbulimin. Ne se konfirmohet nga i g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama