Rezultate te kerkimit per termin: +Gjenerali

Total: 5683
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.016Z

Gjenerali: Militantët mbeten të rrezikshëm

28/04/2005  Irak Shefi i shtabit të ushtrisë amerikane, Gjenerali Riçard Majers, thotë se militantët irakenë nuk e kanë humbur aftësinë e tyre për të ndërmarrë sulme. Gjenerali Majers tha se numri i sulmeve të përditshme në Irak, që shkon mesatarisht nga 50 deri 60 në dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.612Z

Gjenerali i Shkodrës

“Gjenerali i ushtrisë së vdekur”, premierë në TK të dielën mbrëma, realizuar me regji të Dino Mustafiqit dhe dramaturgji të Jeton Neziraj, përveç shënimit të premierës kishte edhe qëllimin e mbledhjes së mjeteve nga shitja e biletave, të cilat më pas do të shkojnë për të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.108Z

CNN: Gjenerali MeKristal dorëhiqet

Sipas gazetarit të Time, Xho Klein, gjenerali amerikan në Afganistan, Stenli MeKristal ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Gazetari Klein pohoi për CNN se gjenerali MeKristal, ka ofruar dorëheqjen, pasi presidenti Obama ka humbur besimin pas artikullit kritik ndaj tij dhe zyrtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.819Z

Gjenerali Dunford viziton Irakun

Kreu i Shtatmadhorisë amerikane, gjenerali Joseph Dunford u takua sot me kryetarin e rajonit irakian të Kurdistanit në Irbil si pjesë e një udhëtimi për të vlerësuar personalisht luftën kundër ekstremistëve të Shtetit Islamik. Gjenerali Dunford i tha Massoud Barzanit se Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.034Z

Gjenerali flet për sforcim trupash

05/05/2005  Irak Kreu i shefave të përbashkët të shtabit amerikan, gjenerali Richard Meyers, thotë se operacionet e vazhdueshme ushtarake në Irak dhe Afganistan mund të bëhen ngarkesë e madhe për mundësinë e angazhimit në ndonjë konflikt tjetër ushtarak. Gjenerali Meyers tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.938Z

Gjenerali i parë

Pesëdhjetë vjet pas botimit të parë, ribotohet tregimi “Gjenerali i ushtrisë së vdekur” i Ismail Kadaresë. Tregimi vjen në një botim kritik, me një pasthënie të shkrimtarit dhe kritikut Ag Apolloni.Shumëkush e ka lexuar romanin “Gjenerali i ushtrisë së vdekur” të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.495Z

Lirohet nga burgu gjenerali

Gjenerali Syrja Gjoka, i arrestuar nga policia ushtarake dhe i lënë në burg nga gjykata e shkallës së parë në Berat, është liruar nga burgu me vendim të Gjykatës së Apelit në Vlorë. Pas arrestimit ai u dërgua në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama