Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanin

Total: 2331
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.669Z

Gjermania Perëndimore tentoi të blinte Gjermaninë Lindore

BERLIN- Dokumentet sekrete të CIA-s dhe të ministrisë së Jashtme në Uashington, që janë publikuar së fundmi, kanë zbuluar se Ludvid Erhard kishte në plan që në vitet '60-të të blinte bashkimin e dy Gjermanive. Siç raporton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.974Z

Gjermania e "qethi" Brazilin, Ronaldo e qethi gjermanin

Fenomeni i futbollit, braziliani Ronaldo mbrëmë mund të ketë përjetuar një nga netët më të hidhura viteve të fundit. Ish sulmuesi më i mirë në botë që nga mbrëmë nuk e bartë më rekordin se golashenusi m&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.862Z

Gjetan Keta synon sërish majat, sfidon gjermanin Feigenputz

Në sport, por edhe në jetë nuk është e rëndësishme nëse rrëzohesh, rëndësi ka forca për tu ringritur, aty ndahet kampioni nga ai që dorëzohet dhe Gjetan Keta është një kampion. Luftëtari shqiptar i cili dy vite më parë nuk arriti të fitonte titullin interkontinental IBF, duke u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.307Z

Anglia pret Gjermaninë, miqësore luksi e fortë

Trajneri Joakim Lëv do zhvillojë sonte ndaj "Tre Luanëve" ndeshjen e tij të 101-të, që nga gushti 2006 kur u emërua pasuesi i Klinsmanit. Në 100 ndeshjet e fundit ka marrë 68 fitore, 17 barazime dhe 15 humbje. Deri më tani ka aktivizuar 82 lojtar&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.676Z

Brazil, Felipao akuzon gjyqtarët përNeymar dhe komenton Gjermaninë

Trajneri i Brazilit ka akuzuar gjyqtarët për ndeshjen me Kolumbinë dhe ka komentuar sfidën gjysmëfinale përballë Gjermanisë që do të zhvillohet në ‘Belo Horizonte’. ‘Kemi hedhur 5 hapa, mbeten edhe 2 të tjerë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.518Z

I vë zjarrin vetes, nuk donte ta lëshonte Gjermaninë

I kishte ardhur vendimi për të lëshuar Gjermaninë dhe i kishin mbetur vetëm edhe dy ditë për ta bërë këtë. Të shtunën që shkoi, azilkërkuesi 36 vjeç nga Maroku i ka vënë zjarrin vetes në qytetin Lingen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama