Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanin

Total: 2331
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.089Z

Të gjithë e duan Gjermaninë

Gjermania gëzon në të gjithë botën prestigjin më të lartë. Para së gjithash Franca dhe Anglia e vlerësojnë Gjermaninë - e këtë gjermanët vetëkritikë e kanë të vështirë ta kuptojnë. Lista e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.104Z

Artan Lame zbulon gjermanin me pllakë, tmerrin e shqiptarëve në fotot e vitit 1943

Artan Lame në profilin e tij në Facebook ka publikuar një foto, që ai e quan zbulim. Sipas Lames në foton e cila mendohet se i përket vitit 1943 janë 4 ushtarë, dy gjermanë dhe dy shqiptarë. Lame shpjegon se dy ushtarët gjermanë mbajnë në gjoks një shenjë dalluese të tyre që ngj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.824Z

Mustafi: Zgjodha Gjermaninë sepse doja karrierën

TIRANE-Shkodran Mustafi u jep fund diskutimeve që kanë të bëjnë me zgjedhjen e tij për të luajtur për përfaqësuesen e Gjermanisë dhe jo të Shqipërisë. "Jam më shumë shqiptar se gjerman. Në shtëpi flasim vet&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.288Z

Britania bashkohet me Gjermanin, kundër Serbisë në BE

William Hague Britania e Madhe vendosi që të solidarizohej me Gjermanin për çështjen e anëtarësimit apo jo të Serbisë në BE. Sipas gazetës The Guardian  në listën e vendeve që do të jenë kundër Serbisë në BE do të bëj pjes dhe Britania, Austria dhe Holanda. Ne duam që të shoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.353Z

Shala mohon se e mashtroi gjermanin, thotë se u mashtrua edhe vet nga Hamza (Video)

nver Shala numëron plot 20 vjet miqësi me Bekim Hamzën, por se do të mashtrohej një ditë nga ai, thotë të mos e ketë pritur. Shala bashkë me Hamzën po akuzohen nga shtetasi gjerman Wellner Kohler, se e kanë mashtruar, duke ia marrë rreth gjysmë milioni euro, raporton KTV. Por, Shala sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.669Z

Gjermania Perëndimore tentoi të blinte Gjermaninë Lindore

BERLIN- Dokumentet sekrete të CIA-s dhe të ministrisë së Jashtme në Uashington, që janë publikuar së fundmi, kanë zbuluar se Ludvid Erhard kishte në plan që në vitet '60-të të blinte bashkimin e dy Gjermanive. Siç raporton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.974Z

Gjermania e "qethi" Brazilin, Ronaldo e qethi gjermanin

Fenomeni i futbollit, braziliani Ronaldo mbrëmë mund të ketë përjetuar një nga netët më të hidhura viteve të fundit. Ish sulmuesi më i mirë në botë që nga mbrëmë nuk e bartë më rekordin se golashenusi m&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama