Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanine

Total: 1181
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.629Z

Tryeza, ne Presidence edhe ambasadori gjerman

Ne vijim te takimeve me faktorin nderkombetar per tryezen politike te se shtunes, Presidenti i Republikes priti ambasadorin e Gjermanise ne Tirane, Bernard Borshard. Sipas njoftimit zyrtar te Presidences, ne kete takim u fol per tryezen, por edhe per viziten e ardhshme zyrtare te kreut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.380Z

Merkel: Masakra ne Vinenden, nje krim i tmerrshem

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka cilesuar si “nje krim te tmerrshem” masakren e ndodhur sot ne nje shkolle ne afersi te Shtutgartit. Ne nje fjalim te mbajtur apostafat per tragjedine, Merkel u ka shprehur ngushellimet e saj familjareve te viktimave. “Eshte e paima

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.632Z

SHBA, OK bisedimeve me Iranin

Ambasadorja e re e Shteteve te Bashkuara ne OKB, Susan Rice, tha se Uashingtoni eshte i perkushtuar per "diplomaci energjike", qe perfshine edhe bisedime te drejtperdrejta me Iranin, lidhur me programin berthamor. Keto komente, Susan Rice, i beri pas takimit me sekretarin e pergjithshem te Kombeve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.486Z

Gjermani, reagon ministri gay

Ministri i Jashtem gjerman, Guido Westerwelle nuk shikon asnje problem per politiken e jashtme ne lidhje me homoseksualitetin e tij. “Jam president i partise qe prej 9 vitesh dhe kam kryer rregullisht edhe udhetime zyrtare jashte vendit”, eshte shprehur ministri, lider i liber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.789Z

Gjermania ndan 100 bursa

Ambasada gjermane ne Tirane edhe kete vit ka akorduar bursa per nxenes, mesues, studente, akademike dhe shkencetare nga Shqiperia. Numri i bursave kete vit eshte dyfishuar, ne rreth 100, ku te rinj te talentuar do te kene rastin te studjojne, te hulumtojne dhe te njohin Gjermanine ne kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.694Z

Ari Han:"Superliga ka lojtare qe me duhen"

Trajneri i Kombetares kuqezi, Ari Han, ka ndjekur nga afer takimin Tirana-Dinamo dhe ka treguar planet e tij per muajt e ardhshem: "Kam ardhur ne Shqiperi, per te pare 2 ndeshje nga kampionati shqiptar. Dua te shoh nga afer lojtaret, te cilet mendoj se do t'i duhen Kombetares ne te ardhmen. Do te bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.621Z

France, moti i keq, 40 te vdekurit

Ngjitet ne 40 numri i viktimave si pasoje e stuhise qe perfshiu Francen prej disa ditesh. Lajmi njoftohet prej autoriteteve franceze te cilat shtojne se gjendja paraqitet me e ndere ne rajonin Vandea ne Aguillon, ku si pasoje e reshjeve te dendura te shiut eshte shembur edhe diga mbrojtes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama