Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanis

Meta: total 1000 / total_found 17046 / time 0.008 / keyword[0] gjermanis / docs[0] 17046 / hits[0] 23885 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Kërkohen 126 vite burg për 9 anëtarët e grupit Xibraka

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 126 vite burgim në total për anëtarët e grupit të njohur “Xibraka”. Sipas prokurorisë ky grup “i strukturuar kriminal trafikonte lëndë narkotike”.  Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dëminin I pandehuri

No Pic available
  • 2017-06-19

Gjermania: Lamtumirë bazës ajrore të Turqisë!

Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë ka deklaruar se avionët e saj luftarakë do të lënë bazën ajrore turke Incirilik duke nisur nga muaji korrik i këtij viti, për tu transportuar në një bazë ajrore tjetër në Jordani. Transferimi i avionëve do të pengojë të paktën për dy ose tre muaj

Gjermania B i jep leksion Australisë
  • 2017-06-19

Gjermania B i jep leksion Australisë

Gjermania e ka fituar ndeshjen e parë të grupeve në Kupën e konfederatave duke mundur Australinë me rezultatin 3:2. Ishte një ndeshje e zhvilluar komplet në gjysmëfushën australiane, megjithëse rezultati të bën të mendosh se mund të ketë qenë një ndeshje pa diferenca të mëdha. Por

No Pic available
  • 2017-06-18

Basha me të rinjtë e Tiranës: Gjysma e atyre që diplomohen, do të përfitojnë stazh të paguar pune

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka bashkëbiseduar me të rinjtë e njësisë 5 kryeqytetit duke i njohur me programin e PD-së për të rritur punësimin e tyre. Basha tha se ka një plan ekonomik të kombinuar që jep rezultat, duke nisur me 10 mijë stazhe për të sapodiplomuarit, një urë e sigu

No Pic available
  • 2017-06-18

HELMUT KOHL / Biri dhe babai i Gjermanisë së re

Çdo gjë ishte e përgatitur, kur ai ishte i ri, për ta bërë Helmut Kohlin një profesionist të mirë të provincës gjermane. Në vend të kësaj, ai u bë një nga gjigandët e politikës botërore. Një histori e normalitetit të angazhimit qytetar, në një vend që zbuloi demokracinë pas

No Pic available
  • 2017-06-17

Helmut Kohl, një burrë i madh shteti

Vdekjen e Kancelarit gjerman me periudhën më të gjatë në post e komenton Alexander Kudascheff. Helmut Kohl-i ishte kancelari i bashkimit të Gjermanisë dhe i bashkimit të Evropës. 16 vjet ishte ai Kancelar Federal i Gjermanisë, një çerek shekulli kryetar i CDU-së – të gjitha këto

No Pic available
  • 2017-06-17

E rrallë! Gazetat gjermane hapen sot të gjitha me të njëjtën foto dhe të njëjtin lajm

Gazetat gjermane, disa prej tyre janë më të mëdhatë në Europë, janë hapur sot të gjitha me lajmin e ndarjes nga jeta të ish-kancelarit Helmut Kohl. Foto e Kohl ka dominuar pothuasje të gjithë faqen e parë të gazetave, duke i bërë homazh një politikani, ndikimi i të cilit i tejkaloi