Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanis

Meta: total 1000 / total_found 17046 / time 0.008 / keyword[0] gjermanis / docs[0] 17046 / hits[0] 23885 /
No Pic available
  • 2017-05-29

Konsulli shqiptar në Munih: Marrëveshje Shqipëri-Kosovë për gjuhën shqipe

Arten Hanku, Konsull i përgjithshëm i Republikës se Shqipërisë në Munih thotë se do të ketë një marrëveshje bilaterale midis Shqipërisë dhe Kosovës për të zhvilluar sa më shumë programet e gjuhës shqipe në Landin e Baravisë dhe lande të tjera të Gjermanisë. Intervista e plot

Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë
  • 2017-05-28

Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë

Borussia e Dortmundit kthehet te suksesi në Kupën e Gjermanisë, pas tre finaleve radhazi të humbura. Skuadra e Tuchel triumfoi 2-1 në finalen e luajtur në Olympiastadion të Berlinit, përballë Eintracht Frankfurt dhe për të katërtën herë në histori shpallet fituese e trofeut të dytë

No Pic available
  • 2017-05-28

Heidi Klum puthje pasionante me të dashurin pas performancës

Pas divorcit nga muzikanti Seal në vitin 2014, bukuroshja Heidi Klum ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë për lidhjen  me të dashurin e saj 13 vite më të vogël. 43-vjeçarja nuk i ka fshehur asnjëherë ndjenjat ndaj Vito Schnabel dhe kanë shkëmbyer një puthje pasionan

SHBA, e ndarë nga G-7 për ndryshimet klimatike
  • 2017-05-28

SHBA, e ndarë nga G-7 për ndryshimet klimatike

Në një lëvizje të pashembullt, Shtetet e Bashkuara nuk janë përfshirë me homologët e tyre për një çështje të rëndësishme në komunikatën përfundimtare të samitit të Grupit të Shtatëshes. Në komunikatën përfundimtare, të gjitha vendet e G-7, përveç Shteteve të Bashkuara p

Ferrari pushton Montekarlon
  • 2017-05-28

Ferrari pushton Montekarlon

Sebastian Vettel fitoi Çmimin e Madh të Monakos dhe forcoi pozitat e tij në krye të klasifikimit për pilotë në Botërorin e Formulës 1. Piloti gjerman i Ferrarit la pas shokun e tij të skuadrës, Kimi Raikkonen dhe pilotin e Red Bullit, Daniel Ricciardo. Ferrari kishte që nga viti 2010 (Ç

No Pic available
  • 2017-05-26

Shtatë vendet më të fuqishme të botës mblidhen sot në Siçili

Shtatë vendet më të fuqishme të botës mblidhen sot në qytetin e Taorminës në ishullin e Sicilisë në Itali për të marrë pjesë në Samitin e G7. Në një qytet super të blinduar nga masat më të larta të sigurisë që kanë mobilizuar mbi 7000 mijë trupa policorë e ushtarakë, e në

No Pic available
  • 2017-05-26

Liderët e shtatë vendeve më të fuqishme të botës mblidhen sot në Siçili

Shtatë vendet më të fuqishme të botës mblidhen sot në qytetin e Taorminës në ishullin e Sicilisë në Itali për të marrë pjesë në Samitin e G7. Në një qytet super të blinduar nga masat më të larta të sigurisë që kanë mobilizuar mbi 7000 mijë trupa policorë e ushtarakë, e në