Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanis

Meta: total 1000 / total_found 17046 / time 0.008 / keyword[0] gjermanis / docs[0] 17046 / hits[0] 23885 /
No Pic available
  • 2017-05-26

Donald Trump sulm gjermanëve

Donald Trump kundër Gjermanisë? Jo vetëm fuqia ekonomike gjermane e bezdis presidentin amerikan. Edhe në konsultimet e G7 nuk gjendet dot një linjë e përbashkët me amerikanët. “Shumë, shumë i keq” është sufiçiti tregtar i Gjermanisë, duket se ka thënë presidenti amerikan

No Pic available
  • 2017-05-26

Takimi i G7, Tusk: Samiti më sfidues ndër vite. Junker mbron Trump

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tuks tha se samiti i G7 që po mbahet në Sicili do të jetë më sfiduesi ndër vite. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me kreun e Komisionit Junker, Tusk u shpreh: Nuk ka asnjë dyshim se ky do të jetë  samiti më sfidues i G7 në v

No Pic available
  • 2017-05-25

Gjermani, shqiptari dhunohet deri në vdekje dhe hidhet në liqen

Policia gjermane ka gjetur në një liqen trupin e pajetë të një 19-vjeçari shqiptar. Siç raportojnë mediat vendase, i riu shqiptar është Xhoi Musaj dhe sipas hetimeve të prokurorisë dhe policisë, i riu shqiptar është viktimë e një krimi të dhunshëm. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në

Gjermani, i riu shqiptar dhunohet dhe gjendet i vdekur në liqen
  • 2017-05-25

Gjermani, i riu shqiptar dhunohet dhe gjendet i vdekur në liqen

Trupi i pajetë i një shqiptari është gjetur në liqen nga policia gjermane. Sipas asaj që shkruajnë mediat lokale, i riu shqiptar quhet Xhoi Musaj, 18 vjeç dhe sipas hetimeve të prokurorisë dhe policisë, i riu shqiptar është viktimë e një krimi të dhunshëm. Ngjarja e rëndë ka ndodh

Fotot e rralla / Kur Serbia bashkëpunonte plot zell me nazizmin për zhdukjen e hebrenjve
  • 2017-05-24

Fotot e rralla / Kur Serbia bashkëpunonte plot zell me nazizmin për zhdukjen e hebrenjve

Në kulmin e Luftës së Dytë Botërore, ku nazistët kishin fituar terren në të gjithë Europën dhe kishin nisur operacionin e zhdukjes masive të hebrenjve, Beogradi shfaqet me një tjetër fytyrë, duke dhënë një kontribut vullnetar lidhur me këtë operacion të nazistëve. Studiuesi dhe

Fotot e rralla / Serbia bashkëpunoi plot zell me nazizmin për zhdukjen e hebrenjve
  • 2017-05-24

Fotot e rralla / Serbia bashkëpunoi plot zell me nazizmin për zhdukjen e hebrenjve

Beograd, prill 1941: Hebrenj jugosllavë regjistrohen nga policia për tu përcjellë më pas në kampet famëkeqe naziste të punës. Marre nga Arkiva Federale Gjermane Në kulmin e Luftës së Dytë Botërore, ku naziztët kishin fituar terren në të gjithë Europën dhe kishin nisur operacionin

No Pic available
  • 2017-05-23

Konflikti gjermano-turk për bazën ajrore, ndërhyn shefi i NATO-s

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg thotë se është në kontakte të vazhdueshme midis Gjermanisë dhe Turqisë për të gjetur një zgjidhje në lidhje me mosmarrëveshjet e fundit midis dy shteteve për bazën ajrore Incirlik në shtetin turk. Gjermania ka rreth 270 ushtarakë atje, krahas avionëv