Rezultate te kerkimit per termin: +Gjilan

Total: 2715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.389Z

Në Gjilan arrestohen 2 persona të shumëkërkuar

Gjilan, 25 gusht - Në Gjilan janë arrestuar dy persona të shumëkërkuar nga Gjykata për vuajtje të dënimit, është thënë të mërkurën nga autoritetet policore të Stacionit Policor të Gjilanit. Zëdhënësi i Policisë Rajonale të Gjilanit, togeri Ismet Hashani, ka thënë se Njësiti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.986Z

Gjilan, një grua denoncon plaçkitje

Gjilan, 8 Maj 2011 NOA Një grabitje ka ndodhur në Gjilan, ku persona ende të panjohur, nën ushtrimin e forcës kanë arritur të plaçkitin një shtëpi.Ngjarja ka ndodhur në fshatin Livoq e Ulët në Gjilan. Denoncimi është bërë nga një grua shqiptare e cila ka raportuar se persona të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.157Z

Ekzekutiv burrash në Gjilan!

Nënvlerësim dhe injorim total të femrave e konsideron Lëvizja "Vetëvendosje" mosemërimin e asnjë femre në krye të ndonjë drejtorie komunale të Gjilanit. Ç'është e vërteta, menjëherë pas zgjedhjeve, në Gjilan në krye të Asamblesë Komunale është zgjedhur një femër, Valentina B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.713Z

LDK shpall zgjedhjet në Gjilan

Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), dega në Gjilan, kanë bërë të ditur të shtunën se i kanë hap rrugë zgjedhjeve brenda partiake në degën e Gjilanit, konform vendimit për zgjedhjet e përgjithshme në LDK, të bindur se këto zgjedhje në LDK’në e Gjilan, do të sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.271Z

AAK kërkon konstituimin e Asamblesë në Gjilan

Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Gjilan porositën sot Komisionin Qendror Zgjedhor që të mos presë më, por t’i shpallë zgjedhjet për 31 janar edhe për Gjilan. Kjo parti opozitare gjithashtu kërkoi konstituimin sa më të shpejtë edhe të Kuvendit Komunal të Gjilani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.218Z

Kosovë, nesër zhvillohen zgjedhjet në Gjilan

Ky është raundi i tretë i zgjedhjeve në këtë komunë, pasi raundit të parë më 15 Nëntor të vitit të shkuar. Raundi i tretë i zgjedhjeve u zhvillua në Prizren e Lipjan, ndërsa nesër zhvillohen edhe në Gjilan, pasi KQZ ka marrë vendim për rivotim balotazhi fillimisht në Prizren e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.054Z

Intensifikohet fushata në Gjilan

PDK’ja dhe LDK’ja kanë intensifikuar fushatën në Gjilan. Për të kërkuar mbështetjen për Qemajl Mustafën, zyrtarë të PDK’së dhe partive të tjera të koalicionit, të përkrahur edhe nga zyrtarë të lartë nga qendra, kanë zhvilluar aktivitete të ndryshme në Malishevë, Pograg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama