Rezultate te kerkimit per termin: +Gjilan

Total: 2715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.646Z

Haziri premton ta nxjerrë Gjilanin nga kriza

Dega e LDK-së në Gjilan ka përmbyllur të dielën konventën e saj programore, në të cilën u bë edhe zyrtarizimi i kandidatit për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, gjë që e bëri kreu i kësaj partie, Isa Mustafa.Lutfi Hazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.852Z

Haziri: As nuk e kam sharë, as nuk e kam takuar Kadri Veselin

Lutfi Haziri ka demantuar pohimet e një aktivisti të PDK-së në Gjilan, i cili ka thënë se kreu i Gjilanit në mëngjes shan Kadri Veselin ndërsa në mbrëmje darkon me të. Haziri ka thënë se aktivisti i PDK-së ka shpifur dhe etik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.967Z

PDK: Luta po ankohet në borxhe, por i tepruan 3 milion euro‏

Dega e Partis Demokratike të Kosovës në Gjilan, është ankuar në qeverisjen e kryetarit të kësaj komune z.Lutfi Haziri. Sipas PDK-së, Haziri ka dështuar në qeverisjen në Gjilan pasiqë i njëjti ka pasur tepric të buxhetit p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.651Z

Gjen marijuanë pranë shkollës fillore, kërkon ndihmën e policisë

Gjilan, 28 Mars NOA Një fëmijë shqiptar në Gjilan, ka gjetur një qeskë plastike me drogë dhe ka kërkuar ndihmë nga policia duke dyshuar për substancën që gjeti aty. Ngjarja ndodhi në rrugën Dardani të qytetit të Gjilanit. Personi që njoftoi policinë, tha se gjeti qeskën e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.607Z

Gjilani, LDK: Apel Gjykates Supreme

Nenkryetari i LDK-se, Lutfi Haziri ka deklaruar se kjo parti mund t’i drejtohet Gjykates Supreme per te apeluar vendimin e KQZ-se per hetim te procesit te numerimit ne Gjilan. Haziri ka theksuar se LDK vlereson vendimin per perseritjen e votimeve ne Prizren e Lipjan, por ka nenviz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.010Z

Gjilani marshon kundër Jabllanoviqit dhe mbrojtjes së Trepçës

Edhe Gjilani do t'i bashkohet nesër marsheve të fundit që po organizohen kundër deklaratave të ministrit për Komunitete dhe Kthim Aleksandër Jabllanoviq, dhe mbrojtjes së ndërmarrjes Trepça. Kështu bëhet me dije edhe përmes një emaili për media që ka dërguar dega e Lëvizjes Vetëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.473Z

Gjilani para protestës së opozitës (Foto)

Së shpejti pritet të filloi manifesti i opozitës në Gjilan, ku do të kundërshtohet marrëveshja për Asociacionin e Komunave Serbe dhe demarkacionin me Malin e Zi, marrëveshje këto të nënshkruara nga Qeveria e Kosovës. Te Teatri i Gjilani ku pritet të mbahen fjalimet kryesore, për momen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama