Rezultate te kerkimit per termin: +Gjilan

Total: 2715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.218Z

Kosovë, nesër zhvillohen zgjedhjet në Gjilan

Ky është raundi i tretë i zgjedhjeve në këtë komunë, pasi raundit të parë më 15 Nëntor të vitit të shkuar. Raundi i tretë i zgjedhjeve u zhvillua në Prizren e Lipjan, ndërsa nesër zhvillohen edhe në Gjilan, pasi KQZ ka marrë vendim për rivotim balotazhi fillimisht në Prizren e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.054Z

Intensifikohet fushata në Gjilan

PDK’ja dhe LDK’ja kanë intensifikuar fushatën në Gjilan. Për të kërkuar mbështetjen për Qemajl Mustafën, zyrtarë të PDK’së dhe partive të tjera të koalicionit, të përkrahur edhe nga zyrtarë të lartë nga qendra, kanë zhvilluar aktivitete të ndryshme në Malishevë, Pograg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.217Z

Gjilan, sot fiton Mustafa apo Rexhepi?

GJILAN-Në Gjilan, në orën 07:00, ka nisur procesi i votimit për kryetar të komunës së Gjilanit. Partia Demokratike e Kosovës në këtë garë konkurron me kandidatin Qemajl Mustafa (kryetar aktual i komunës së Gjilanit), ndërsa Lidhja Demokratike e Kosovës me Fatmir Rexhepin. Në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.292Z

Kosovë, rivotohet në Gjilan më 14 mars

GJILAN- Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur që rivotimi për kryetar komune në Gjilan të mbahet më 14 mars. Në Gjilan garon Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike. Fushata e tyre parazgjedhore do të mbahet nga 8 deri më 12 mars.Vendimi i sotëm për Gjilanin pason shqyrtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.316Z

Gjilan, mbyllet votimi, pjesëmarrja 41.3%

GJILAN- Ora: 21:26- Gjilan, mbyllet procesi i votimit Në balotazhin e përsëritur për kryetar të komunës ne Gjilan, kanë votuar 41.3 për qind e zgjedhësve të regjistruar, njoftoi KQZ sipas raporteve të arritura deri në orën 19.00 kur u mbyllën 127 qendrat e votimit. Rezultatet zyrtare p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.881Z

Haziri shtroi iftar në Gjilan

Deputeti i LDK-së dhe kryetari i degës së kësaj partie në Gjilan Lutfi Haziri mbrëmë shtroi iftar për kryesinë e Bashkësisë Islame në Gjilan. “Besimi tek Zoti është një forcë e madhe, një forcë e jasht&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.002Z

Ska marrëveshje në Gjilan

Zyrtarë të subjekteve politike në Gjilan kanë mohuar deri më tani të jetë arritur ndonjë marrëveshje për koalicion në nivelin lokal, por kanë pranuar që bisedime ka dhe se mundësitë janë të hapura që shumë shpejt të bëhen publike marrëveshje të tilla. Subjektet politike që k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama