Rezultate te kerkimit per termin: +Gjirit

Total: 4839
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.459Z

Kanceri i gjirit, Tetori muaji i sensibilizimit

Vullneti për të përballuar sëmundjen, dëshira për jetën dhe pa dyshim trajtimi mjekësor kanë bërë që Hajrie Bracallari t’i shpëtojë vdekjes nga kanceri i gjirit. Gjatë rrëfimit të saj për Televizonin Klan, 50-vjeçarja shprehet se mësoi me dhimbje se ishte prekur nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.340Z

SHBA, bashkëpunim me vendet e Gjirit Persik

Presidenti Obama i tha partnerëve të Gjirit Persik se Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë krahas me ta përballë sulmeve të jashtme dhe do të thellojnë bashkëpunimin në fushën e sigurisë, kundër kërcënimeve që përfshijnë Iranin dhe ekstremistët e dhunshëm. Korrespondenti i Zër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.086Z

Shenjat e hershme te kancerit te gjirit

Transmetuar me 18042016 - 1532 Ekzaminimi i rregullt i gjoksit i cili mund te behet edhe ne shtepi mund tju ndihmoje te detektoni ndryshimet jonormale ne gjoks Pjese e ketyre gjerave jonormale mund te jete edhe kanceri i gjirit qe do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.879Z

Kontraceptivët rrisin rrezikun e kancerit të gjirit

Gratë që janë te holla dhe me trup relativisht te vogel kanë më shumë probabilitet per te perjetuar kancerin e gjirit, sidomos ne rast se përdorin menyren kontraceptive te zëvendësimit të hormoneve, sipas një studimi të ri. Kanceri i gjirit eshte zbuluar se eshte i lidhur me përdorimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.904Z

Kanceri i gjirit politikanet mesazh ndergjegjesues

Në kuadrin e Ditëve Ndërkombëtare të luftës kundër kancerit të gjirit, anëtaret e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë dhanë një mesazh ndërgjegjësues nga ambientet e Spitalit Onkologjik në Tiranë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.312Z

Kanceri i gjirit, si bëhet vetëkontrolli i sëmundjes

Organizata Botërore e Shëndetësisë raporton se në çdo 9 gra, njëra do të sëmuret prej kancerit të gjirit. Kjo sëmundje është një nga llojet më të shpeshta të kancereve tek gratë, sidomos tek ato mbi 35 vjeç. Në vendin tonë kanceri i gjirit është kanceri që haset më shpesh te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.402Z

Kanceri i gjirit, shkaqet, shenjat dhe trajtimi i tij

Tetori, në të gjithë botën është muaji i ndërgjegjësimit për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit. Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit është një fushatë vjetore ndërkombëtare që synon të shpërndajë informacion dhe të edukojë njerëzit për rëndësinë e sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama