Rezultate te kerkimit per termin: +Gjithashtu +Danas

Total: 60
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.796Z

Zgjedhjet në Kosovë ska shanse të shtyhen. Jo tolerime për Beogradin

Beograd- E përditshmja ‘Danas’ shkruan, duke cituar burime nga Brukseli, se nuk ka asnjë shans që zgjedhjet në Kosovë të shtyhen. Gjithashtu shkruan ‘Danas’, mundet që nuk të mos tolerohen shpjegime nga ana e Beogradit nëse ndodh që votimi nuk do të bëhet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.487Z

Fle ne Beograd Topi eshte ne anen tuaj

Komisionieri evropian per zgjerimin Stefan Fle i cili vizitoi te premten e beri te qarte ne konferencen e shtypit pas takimit me kryeministrin serb Mirko Cvetkovic. Topi eshte ne anen tuaj kur te keni bere progres Komisioni Evropian do te rekomandoje daten per bisedimet e pranimit. Krahu ekzeku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.233Z

Qëndrimi i Gjermanisë: Serbia në BE, vetëm me anëtarësimin e Kosovës në OKB

Serbia do të anëtarësohet në Bashkimin Europian vetëm nëse Kosova bëhet anëtare me të drejta të plota në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Deklarata është bërë nga një deputet i parlamentit gjerman, i cili nuk ka dashur të bëjë publik emrin e tij. Qëndrimi i Gjermanisë ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.284Z

Mediat serbe: Aktakuzë e mundshme kundër Haradinajt

KOSOVE-Gazetat serbe vazhdojnë edhe sot me spekulime rreth përmbajtjes së raportit të Prokurorit Special Clint Williamson. Gazetat “Danas” dhe “Kurir” citojnë burime diplomatike në Bruksel që kanë pohuar se është e mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.052Z

Arrestohet shqiptari me armë, drogë dhe sasi të madhe eurosh

Një shtetas shqiptar me iniciale S.M, 47 vjeç, është arrestuar nga policia serbe pas një kontrolli rutinë në një automjet tip Micra Nisan. Në makinën e shqiptarit janë gjetur, armë drogë dhe para. Ministria e Brendshme në Serbia ka bërë me dije se arrestimi është kryer në pikën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.680Z

Deklarata e Erdogan për Kosovën, Nikolic anulon Samitin Serbi-Turqi-Bosnje

TURQI-Deklarata e presidentit të Turqisë, Taip Erdogan, “Kosova është Turqi dhe Turqia është Kosovë” vazhdon të sjellë probleme. Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, ka anuluar samitin trepalësh midis Serbisë, Turqisë dhe Bosnjës, i cili do të mbahej këtë muaj në B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.845Z

Vuçiç mbledh serbët e Kosovës pas shqetësimit për përçarje

Ka nisur në Beograd mbledhja e thirrur nga kryeminsitri Aleksandër Vuçiç me përfaqësuesit politikë serbë në Kosovë, në të cilën do të diskutohet rreth situatës politike në Prishtinë. Në këtë takim marrin pjesë shefi i të ashtëquajturës zyra për Kosovën në qeverinë e Serbi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama