Rezultate te kerkimit per termin: +Gjithashtu +Danas

Total: 60
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.052Z

Arrestohet shqiptari me armë, drogë dhe sasi të madhe eurosh

Një shtetas shqiptar me iniciale S.M, 47 vjeç, është arrestuar nga policia serbe pas një kontrolli rutinë në një automjet tip Micra Nisan. Në makinën e shqiptarit janë gjetur, armë drogë dhe para. Ministria e Brendshme në Serbia ka bërë me dije se arrestimi është kryer në pikën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.680Z

Deklarata e Erdogan për Kosovën, Nikolic anulon Samitin Serbi-Turqi-Bosnje

TURQI-Deklarata e presidentit të Turqisë, Taip Erdogan, “Kosova është Turqi dhe Turqia është Kosovë” vazhdon të sjellë probleme. Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, ka anuluar samitin trepalësh midis Serbisë, Turqisë dhe Bosnjës, i cili do të mbahej këtë muaj në B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.845Z

Vuçiç mbledh serbët e Kosovës pas shqetësimit për përçarje

Ka nisur në Beograd mbledhja e thirrur nga kryeminsitri Aleksandër Vuçiç me përfaqësuesit politikë serbë në Kosovë, në të cilën do të diskutohet rreth situatës politike në Prishtinë. Në këtë takim marrin pjesë shefi i të ashtëquajturës zyra për Kosovën në qeverinë e Serbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.886Z

Bogdanovic Statusi teme qendrore e bisedimeve me Kosoven

Ministri per Kosoven ne qeverine e Serbise Goran Bogdanovic ka deklaruar se Serbia eshte e hapur per bisedime me Kosoven. Jemi te hapur per bisedime per te gjitha opsionet qe cojne te kompromisi thelbesor dhe i qendrueshem i tha zoti Bogdanovic gazetes Danas duke shtuar se qendrimi i Beogradit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.644Z

Jelko Kacin: Bojkoti i Tadiçit, i pakuptimtë

Raportuesi i BE-së për Serbinë, Jelko Kacin, ka thënë se bojkoti i Presidentit serb, Boris Tadic në ngjarjet ndërkombëtare ku përfaqësohet edhe Kosova nuk ka kuptim. Kacin i ka thënë gazetës beogradase, Danas, në një intervistë që është publikuar sot se nuk ka kuptim që të argum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.942Z

Serbia, instruksione ambasadave për deklaratën e Ramës

Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit shqiptar Edi Rama për bashkimin e mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës ashtu që u ka dërguar instruksione përkatëse të gjitha misioneve pranë organizatave ndërkombëtare dhe ambasadave të vendeve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.474Z

Merkel së shpejti vizitë në Beogradnë fokus dialogu Kosovë-Serbi

BEOGRAD - Kacelarja gjermane, Angela Merkel, pritet që së shpejti të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi, në formë mbështetje për qeverinë e re serbe në rrugën e saj drejt normalizimit të marrëdhënieve me Kos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama