Rezultate te kerkimit per termin: +Gjithsesi

Meta: total 1000 / total_found 42422 / time 0.017 / keyword[0] gjithsesi / docs[0] 42422 / hits[0] 50429 /
Sukaj gol pas 10 muajsh, por Flamurtari sërish nuk fiton
  • 2019-03-03

Sukaj gol pas 10 muajsh, por Flamurtari sërish nuk fiton

Rikthehet pas afërsisht 10 muajsh me gol në Kategorinë Superiore Xhevahir Sukaj (për herë të fundit kishte realizuar me Vllazninë në fitoren 1-5 në Korçë) . Sulmuesi shkodran, që iu bashkua në janar Flamurtarit, pas eksperiencës jo të suksesshme te Laçi (luajti vetëm dy ndeshje në

No Pic available
  • 2019-03-02

Kukësi bën detyrën ndaj Luftëtarit

Kukësi bën detyrën, fiton 3-0 ndaj Luftëtarit në Elbasan Arena dhe rrit presionin ndaj Partizanit kryesues. Skuadra e Cungut përfitoi maksimalisht nga ndalesa e të kuqëve në derbi pasi ndaj gjirokastritëve fitoi thellë 3-0. Kukësi zgjidhi gjithçka që në pjesën e parë falë golave t

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI
  • 2019-02-28

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI

Nga: Bajram PEÇI Je i shtrënguar të rrëmosh, ndryshe, në një analizë të konflikteve që nuk na ndahen, nuk ka gjasa ti japësh gjegje pyetjes, pse? Në pamje të parë duken sikur janë zhvillime korente, por ngatërrohesh me këmbët e tua. Konfliktet shtyhen në thellësi vitesh. Mënyra m

Turqia zgjedh trajnerin e ri, por nuk do jetë në Shkodër
  • 2019-02-28

Turqia zgjedh trajnerin e ri, por nuk do jetë në Shkodër

Tashmë është zyrtare. Senol Gunes është përzgjedhur trajneri i ri i Turqisë duke pasuar në këtë post rumunin Mircea Lucescu i cili u shkarkua disa javë më parë. Gjithsesi trajneri aktual i Besiktasit i cili rikthehet në stolin e përfaqësueses turke të cilën e ka drejtuar nga viti 2

Edi Rama, me familjen në rrugët e kryeqytetit
  • 2019-02-27

Edi Rama, me familjen në rrugët e kryeqytetit

Kryeministri Rama është shfaqur në rrugët e qendrës së kryeqytetit i shoqëruar nga bashkëshortja dhe djali i tij i vogël, Zaho. Ai ka postuar një foto në Instagram teksa duket i qeshur dhe relaksues, ndërsa një ditë më parë sheshi para Parlamentit u përfshi nga protesta, tym, flakë

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!
  • 2019-02-26

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!

Derbi i kryeqytetit do të ketë të pranishme të dyja tifozeritë. Komisioni i Disiplinës ka dënuar me dy ndeshje pa tifozë Partizanin për mospërmbushjen e përgjegjësive në ndeshjen ndaj Flamurtarit. Gjithsesi bëhet fjalë për dy takime të cilat Partizani do ti luajë si skuadër pritë

Reali fiton ndaj Levantes, mbetet ende në lojë për titullin
  • 2019-02-25

Reali fiton ndaj Levantes, mbetet ende në lojë për titullin

Në Primera Division është java e skuadrave të mëdha. Pas sukseseve të Barcelonës dhe Atleticos, gjen fitoren edhe Reali i Madridit, që iu imponua me rezultatin 1-2 Levantes në transfertë, duke ruajtur statuskuonë në kreun e renditjes, ku Barcelona kryeson me 57 pikë, ndërsa Los Colchon