Rezultate te kerkimit per termin: +Gjja

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] gjja / docs[0] 95 / hits[0] 99 /
No Pic available
  • 2010-08-29

«Mos shpresoni ti hiqni qafe librat»

Një përmbledhje ad hoc e një libri të ardhshëm që pritet të dalë në tetor në Francë, që sjell para lexuesit bisedën e Umberto Ecos me Jean-Claude Carrière. Sebepi u b PPU (blogu Peshkupauje) me nj shkrim t tij t llahtarshm: I llahtarshm n titull "Mos ua bni librave

No Pic available
  • 2010-08-29

HafenCity, sfida e re e Hamburgut

Hamburgu sht nj nga qytetet m t bukura n bot q t ofron prvese pamjes natyrore edhe gjithka tjetr t strholluar t stisur nga dora e njeriut. Lagjja e re e ktij qyteti pritet q t jet nj nga projektet m t mdha urbanistike t bots. Por a do t jet i suksesshm? Arkitektt dhe inxhiniert e ktij projekti gjiga

No Pic available
  • 2010-08-28

Pse Shqipëria më tërheqëse për investitorët e huaja?

Para pak ditësh në një konferencë për shtyp, ministrja e Integrimit dhe zëdhënësja e qeverisë Para pak ditsh n nj konferenc pr shtyp, ministrja e Integrimit dhe zdhnsja e qeveris, Majlinda Bregu, bnte me dije rezultatet shum t mira t Shqipris n nj studim tnga prestigjio

No Pic available
  • 2010-08-27

Alpinistja më e famshme në botë: Nuk mendoj kurrë për vdekjen

Austriakja Gerlinde Kalterbrunner sht ngjitur n 13 nga 14 majat m t larta t planetit. N nj intervist, ajo rrfen pr sfidat e saj t jashtzakonshme dhe se si pr t arritur objektivat e saj, gjja m e rndsishme ka qen mosdorzimi K2, me lartsi 8611 metra, sht mali i dyt m i lart n bot. Maja e tij lartohet

No Pic available
  • 2010-08-27

Ish-gruaja e Tiger Woods: Kam kaluar ferrin

Dikur ishte nj modele e zakonshme nga vendet nordike dhe m pas nj bebisister. Por nga hirushe, u shndrrua n nj princesh t vrtet, pas martess me t famshmin e golfit, Tiger Woods. Por nuk ishte e thn q prralla t mbaronte me thnien e famshme, sepse gjat ktij viti, ifti vetm i lumtur q nuk ishte... Nse

No Pic available
  • 2010-08-26

Justifikimi i pamjaftueshëm

.. ato q njohim prgjysm (!) “Dekoratat e ndershmris harbute” Leon Festinger Fqinji im i mir - pjes e qeverisjes, njeri i zakonit dhe i plqyeshm n shoqri, di ta vrtis mir. Thon gjithashtu se ai sht nj zotri q ia vlen t dekorohet edhe nga Presidenti, madje edhe nga instanca ndrkombtare. T

No Pic available
  • 2010-08-24

Gaçi: Të lërë komentet politike

PS reagon pas deklaratave t sekretarit t Ministris s Ekonomis Prve akuzave, Partia Socialiste ka emetuar dje edhe disa kshilla etike. Kshtu, pa deklaratave t sekretarit t Prgjithshm t Ministris s Ekonomis, deputeti socialist, Artan Gai, ka replikuar duke kujtuar se detyra e npunsit civil po shprdor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama