Rezultate te kerkimit per termin: +Gjja

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] gjja / docs[0] 95 / hits[0] 99 /
No Pic available
  • 2010-08-24

Shkrimi i bukur? Ta mësosh nuk ka më kuptim

Prse prdoruesit e ardhshm t kompjuterit, e-mail- it, SMS-ve dhe internetit duhet t djersiten dhe lodhen pr t msuar n perfeksion kaligrafin? Sot fmijt dhe t rriturit shkruajn gjithka me tastiern e kompjuterit Kaligrafia Lamtumir shkrimit t bukur, q do dit e m shum duket se i ka ditt e numruara. N ep

No Pic available
  • 2010-08-22

JEAN-PAUL ENTHOVEN

Librat e rinj Jett mes filozofis e letrsis far knaqsie t shkmbesh dy fjal nj pasdite vere me Jean-Paul Enthoven n shtpin e bukur parisiane, q para tij i prkiste Antoine de Saint-Exupéry, n nj pallat ku kan jetuar Camus, René Char dhe Alexis de Tocqueville. N sallonin q sheh nga nj kop

No Pic available
  • 2010-08-22

Çmenduritë e njerëzve të famshëm

Npr koncerte, udhtime pune, apo thjesht pr t pushuar, kjo nuk ka rndsi, VIP-at dshirojn q krkesat e tyre t plotsohen nj pr nj. Lule t shtrenjta, araf t qndisur, ushqime bio, suita q kushtojn shum... Por mbi t gjitha, nj rrmuj e paimagjinueshme q vetm ata din ta bjn Npr koncerte, udhtime pune, apo th

No Pic available
  • 2010-08-22

Çfarë lexojnë të burgosurit e Guantanamos?

T jesh nj nga 176 t burgosurit e burgut famkeq t Guantanamos sht shum e vshtir, sepse nuk ke statusin e nj t burgosuri t zakonshm q, ve izolimit, gzon edhe disa t drejta, edhe pse t limituara. N kt burg nuk lejohen vizitat nga t afrmit e familjes, nuk ka lirime me kusht, apo edhe dat pr prfundimin e

No Pic available
  • 2010-08-21

SANDRA Bullock, princesha e dashur e amerikanëve

Ajo mund t jet nj nga yjet m t paguara t Hollivudit, por sht humori dhe ndershmria e saj q e kan shndrruar n nj yll t zemrave t fansave t saj q jan t shumt. Nse i prkisni teoris q thot se pr t ditur se far bhet n Hollivud duhet t ndiqni se kush i ka parat m t shumta, ather sot pr sot biznesi i filma

No Pic available
  • 2010-08-13

Goldie Hawn: Jam një ëndërrimtare dhe njeridashëse

sht 65 vjee, sigurisht q duket shum m e re dhe kjo, jo sepse tenton t mbahet si e till, por nga mnyra se si qesh dhe se si shprehet plot gjallri dhe jet, si t ishte 30 vjet m e re n mosh. Pr shum koh, ka qen “e dashura” e amerikanve me filmat q kadhe me ata pr t cilt ka qen producente. T

No Pic available
  • 2010-08-12

Pezullohen punimet, hetim firmës për shkelje

Objektet arkeologjike Syrja Lela, prgjegjs n sektorin e Arkeologjis s Shptimit, pran Agjencis s Shrbimit Arkeologjik, tregon gjendjen aktuale t objekteve arkeologjike t dmtuara gjat ndrtimit t aksit rrugor Levan-Tepelen, si dhe masat ndshkimore q do t merren pr moskallzimin nga ana e firms ndrtuese

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama