Rezultate te kerkimit per termin: +Gjja

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Rrfimi i Achotit

Jacques Achot, profesor pr skenar dhe regji n FEMIS (Shkolla Kombtare Franceze e Filmit) ligjroi n kuadr t festivalit Skena UP pr rrfimin, kineman dhe kulturn. Po ashtu, ai foli pr metodat m bashkkohore t shkrimit t skenarit. Achot tha se n film skenari sht i rndsishm, por nuk sht gjja m kryesore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

N pritje t golit

Blerim Xhemajli po kalon momente magjike me Parmn, e cila i ka befasuar t gjith futbolldashsit me rezultatet q po i arrin kt sezon, edhe pse nuk ka skuadr me yje. Mesfushori shqiptar pati paraqitje t plqyeshme t dieln n barazimin 2:2 kundr Genoas. Pas sezonit pozitiv q pati me Torinon, 23 vjeari po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Rusia n zi

Flamujt dje u vendosn n gjysmshtiz dhe u anuluan t gjitha programet anemban Rusis, pasi q vendi ishte n zi pr 112 viktimat e zjarrit, i cili shprtheu gjat fundjavs n nj klub t nats. Me dhjetra persona tjer kan psuar lndime dhe po luftojn pr jett e tyre. Banort vendosn lule t bardha dhe t kuqe, para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.346Z

Cana, qendrmbrojts

Kapiteni i Sunderlandit, Lorik Cana ka thn se sht i gatshm pr t luajtur n pozitn e qendrmbrojtsit n ndeshjen e radhs q ekipi i tij e luan n shtpi ndaj Portsmuthit t shtunn. Menaxheri i Sunderlandit, Stave Bruce, pr ndeshjen e radhs nuk do t mund t llogarit n shum lojtar t repartit defanziv, me ras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.997Z

Vetm nj në 562 persona gjen shpirtin e tij binjak

Amal dhe George Clooney Studimi në Britaninë e Madhe zbulon mbi 18 faktor kyç. Më e lehtë për ata që janë mbi 65 vjeç Dashuria sht me t vrtet nj loj numrash. Shanset pr t gjetur personin e duhur, n qoft se i lihet rastsis s nj dite çfarëdo, sht nj n 562. Të dhënat vijnë nga nj studim i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Serbia, tashm me fast-constitution*!

T gjith n Ballkan jan t interesuar t msojn se far synonin serbt, kur miratuan nj t ashtuqjuatur fast-konstitution, ose e thn shqip kushtetutn e shpejt. Ajo q nuk u b pr mse 6 vjet q nga rnia e diktatorit Milloshevic, u b n pak muaj, dhe gjja m e rndsishme n t, ishte cilsimi i Kosovs si pjes e Serbis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.173Z

Mendon pr Europ

Lorik Cana krkon q Sunderland t marr msim nga kryesuesi i Premierligs, Chelsea, pr ta gjetur balancimin e ekipit, i cili do ta shpinte drejt pjesmarrjes n garat europiane sezonin e ardhshm. Pas fitores ndaj Arsenal, Macet e Zeza u mposhtn n Wigan, por Lorik Cana krkon nga ekipi i tij t arrij sukse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama