Rezultate te kerkimit per termin: +Gjja

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] gjja / docs[0] 95 / hits[0] 99 /
No Pic available
  • 2010-07-10

Kriza, emigrantët shqiptarë i thonë "Lamtumirë Greqisë"

Shumë prej tyre e kanë marrë vendimin e guximshëm, të tjerë zhvendosen në vende të tjera evropiane Lavazhi q ka hapur n periferi t kryeqytetit, nuk i ofron t ardhurat q priste, por gjithsesi pr t sht m mir se papunsia q kaloi pr katr muaj me radh n Greqi, ku jetonte prej

No Pic available
  • 2010-07-01

Masakra e Tivarit, PD kërkon dëshminë e Alisë në Kuvend

PD mbledh firmat e deputetëve, ngre komisionin hetimor Ish-diktatori i fundit komunist, Ramiz Alia, s shpejti do t dshmoj para komisionit m t ri parlamentar, atij q do t hetoj masakrn e Tivarit, pr t ciln PD-ja e akuzon at si t implikuar n vrasjen e afro 3.000 rekrutve shqiptar.

No Pic available
  • 2010-06-28

Greqia në shitje, jep ishujt për të shpëtuar ekonominë e vendit

Vihen në shitje Korfuzi dhe ishujt e detit Jon e në kufiri me Shqipërinë Duke iu referuar nj artikulli t gazets britanike "The Guardian", thuhet se Greqia v ishujt e saj n shitje pr t shptuar ekonomin, si nj prpjekje t dshpruar pr t shlyer borxhet e nxitur edhe nga paaftsia

No Pic available
  • 2010-06-21

Ndërtimet pa leje, gati hipotekimi për mijëra dosje

Qirjako: Regjistrimi përfundon brenda 15 ditëve Mijra dosje kan mbrritur n Zyrn Qendrore t Regjistrimit t Pasurive t Paluajtshme pr t’u regjistruar. Pasi kan marr lejen e legalizimit, qytetart iu jan drejtuar zyrave t Hipoteks pr tprfundimisht regjistrimin e pasuris s tyre

No Pic available
  • 2010-06-19

Jose Saramago, lamtumirë vizionarit heretik

Letërsi/ Dje, në moshën 87-vjeçare vdiq shkrimtari portugez Jose Saramago Shkrimtari portugez, Jose Saramago, i cili vlersohet se eksploroi n identitetin e vshtir t politiks n Portugali, n nj seri romansh t publikuara, n kto katr dekada dhe q fitoi mimin “Nobel” t

No Pic available
  • 2010-06-13

Xheka: Kur Berisha punonte në trasetë e hekurudhave

Flet ish-studenti i Berishës, doktori nga Berati N jet iu desh t vinte n shnjestr sindroma kye q kishin t bnin me zemrn, me jetn e njeriut. Shqisat duhej t ishin t mprehta e t pagabueshme. Mehmet Xheka, fillimisht mbushi receta n dhomn e mjekut, hapi kartela tek shtrati i t smur

No Pic available
  • 2010-06-13

Këtë herë për Afrikën

Jeta është një metaforë e futbollit Jo rastsisht Afrika e Jugut u zgjodh vendi i mikpritjes s Kampionatit Botror t Futbollit 2010, jo rastsisht ky event prkon me 20-vjetorin e liris s Nelson Madels e po jorastsisht 20 vjet m par ky person zgjodhi pikrisht futbollin e sportin n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama