Rezultate te kerkimit per termin: +Gjja

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] gjja / docs[0] 95 / hits[0] 99 /
No Pic available
  • 2010-06-01

Eurobondi shqiptar nuk ka dështuar!

Nuk sht e vrtet q tregjet e kapitalit nuk i jan prgjigjur oferts s Shqipris, daljes s mundshme t detyrimit shtetror sovran shqiptar me prerje deri 99 mij euro, me nj vler trsore prej 400 milion eurosh. Prkundrazi, gjat takimeve q drejtuesit e Ministris son t Financave zhvilluan n fund t muajit pri

No Pic available
  • 2010-05-25

Tuneli i Thirrës dhe jehona e turizmit

Kto dit u rihap galeria jugore e tunelit t Thirrs n segmentin Rrshen - Kalimash dhe s shpejti do t vihet n pun edhe galeria veriore e ktij tuneli, q prbn kryeveprn e korridorit rrugor Milot - Morin. Ministri i Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, z. Sokol Olldashi,

No Pic available
  • 2010-05-20

Kërkesat e PS-së, Berisha: I hapur për diskutim

Institucionet e shtetit, tërësisht funksionale Kryeministri Sali Berisha mbetet i hapur pr diskutimin e krkesave t opozits. Nga qyteti i Durrsit, z. Berisha foli mbrm pr grevn e opozits n bulevardin “Dshmort e Kombit” q, sipas tij, sht dshmi e demokracis. “Qeve

No Pic available
  • 2010-05-20

Bëj teatër në rrugë, në burg, por urrej për grevistët!

Gentian Zenelaj, nga sot deri më 30 maj në sallën Çehov të Teatrit të Metropolit, në komedinë e zezë, Jashtë bie borë Sot n orn 21:00, n salln “ehov” t Teatrit t Metropolit, do t vihet n sken nj komedi e zez, “Jasht bie bor”, nga Vincenzo Salemme

No Pic available
  • 2010-05-18

Braho: I pakuptimtë vazhdimi i grevës së urisë

Greva, Rama çoi 50 persona në spital Greva e socialistve tashm sht e pakuptimt pr sa koh q kreu i tyre, Edi Rama, pranon dialogun. Kshtu pohon pr “standard” ish-deputeti i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Spartak Braho, i cili ka qen vet protagonist i nj greve urie nj

No Pic available
  • 2010-05-09

Jose Saramago: Kurrë nuk e besova se do bëhem dikushi në jetë

Nj udhtim i mrekullueshm n Ishujt Kanarius. Mbrritm aty nga darka. Lagshtir dhe vap, turist amerikan e anglez, me pije ndr duar q ua dehte shpirtin, t gatshm t kalojn do kufi mirsjelljeje. Dhe un mes tyre duke pritur t kaloj nata, q t nesrmen t nisja udhtimin pr n ishullin Lansar

No Pic available
  • 2010-05-04

Çfarë janë privatësia dhe të dhënat personale

“Privatsia” sht aftsia e nj individi ose e nj grupi pr t veuar veten ose informacionin n lidhje me veten e tyre, duke e shfaqur at n mnyr selektive. Kufijt dhe prmbajtja e asaj q konsiderohet privatsi ndryshon midis kulturave dhe individve, por gjithsesi temat themelore jan t prbashkta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama