Rezultate te kerkimit per termin: +Gjja

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] gjja / docs[0] 95 / hits[0] 99 /
Cana, qendrmbrojts
  • 2009-12-11

Cana, qendrmbrojts

Kapiteni i Sunderlandit, Lorik Cana ka thn se sht i gatshm pr t luajtur n pozitn e qendrmbrojtsit n ndeshjen e radhs q ekipi i tij e luan n shtpi ndaj Portsmuthit t shtunn. Menaxheri i Sunderlandit, Stave Bruce, pr ndeshjen e radhs nuk do t mund t llogarit n shum lojtar t repartit defanziv, me ras

N pritje t golit
  • 2009-12-08

N pritje t golit

Blerim Xhemajli po kalon momente magjike me Parmn, e cila i ka befasuar t gjith futbolldashsit me rezultatet q po i arrin kt sezon, edhe pse nuk ka skuadr me yje. Mesfushori shqiptar pati paraqitje t plqyeshme t dieln n barazimin 2:2 kundr Genoas. Pas sezonit pozitiv q pati me Torinon, 23 vjeari po

Rrfimi i Achotit
  • 2009-12-07

Rrfimi i Achotit

Jacques Achot, profesor pr skenar dhe regji n FEMIS (Shkolla Kombtare Franceze e Filmit) ligjroi n kuadr t festivalit Skena UP pr rrfimin, kineman dhe kulturn. Po ashtu, ai foli pr metodat m bashkkohore t shkrimit t skenarit. Achot tha se n film skenari sht i rndsishm, por nuk sht gjja m kryesore.

No Pic available
  • 2009-12-07

Rusia n zi

Flamujt dje u vendosn n gjysmshtiz dhe u anuluan t gjitha programet anemban Rusis, pasi q vendi ishte n zi pr 112 viktimat e zjarrit, i cili shprtheu gjat fundjavs n nj klub t nats. Me dhjetra persona tjer kan psuar lndime dhe po luftojn pr jett e tyre. Banort vendosn lule t bardha dhe t kuqe, para

Friksoheni nga gripi derrit? Kshilla si t mbroheni
  • 2009-12-07

Friksoheni nga gripi derrit? Kshilla si t mbroheni

Larja e duarve sht gjja m e thjesht n kt sezon t ftohjes dhe gripit dhe sht nj gj q i parandalon kto dy smundje. T ftohti dhe gripi m s shumti transmetohet nprmes duarve t juaja. Ne prekim nj objekt q ka viruse q nuk shihen m sy dhe pastaj prekim syt ton, hundn apo gojn. Ky shkaktar paraqitet n 30 d

N histori t Sunderlandit
  • 2009-12-06

N histori t Sunderlandit

Lorik Cana planifikon q ta shkruaj nj kapitull t ri n histori t Sunderland, pasi shpejt e bri veten qendr t karakterit t klubit. Ambicie e tij gjat kohs sa do t jet n Sunderland sht q ta fus veten n librin e historis s ktij klubi. Cana nuk dshiron gj tjetr vese t endet rreth kshtjellave dhe shtpiv

Mendon pr Europ
  • 2009-12-03

Mendon pr Europ

Lorik Cana krkon q Sunderland t marr msim nga kryesuesi i Premierligs, Chelsea, pr ta gjetur balancimin e ekipit, i cili do ta shpinte drejt pjesmarrjes n garat europiane sezonin e ardhshm. Pas fitores ndaj Arsenal, Macet e Zeza u mposhtn n Wigan, por Lorik Cana krkon nga ekipi i tij t arrij sukse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama