Rezultate te kerkimit per termin: +Gjja

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] gjja / docs[0] 95 / hits[0] 99 /
Traktati erdhi, si m tutje?
  • 2009-12-02

Traktati erdhi, si m tutje?

Debate t panumrta, male t tra t dokumenteve, kuvende, referendume, fyerje, intriga, shantazhe, kompromise - drama shumvjeare pr kushtetutn e Europs mori fund m 1 dhjetor, me hyrjen n fuqi t Traktatit t Lisbons. N rrugt e Europs nuk do t vallzohet. Askush nuk do t dshiroj t theksoj se q nga kjo dit

Mancini nuk largohet nga Inter
  • 2009-12-02

Mancini nuk largohet nga Inter

Amantino Mancini nuk e ka ndrmend t largohet nga Inter, pa marr parasysh se ai sht njri prej futbollistve q shihet si i panevojshm pr trajnerin Jose Mourinho. Deri tash, braziliani ka pasur vetm 6 paraqitje n t gjitha garat zyrtare. Shum pak, por 29 vjeari nuk dorzohet. Tashm jam stabilizuar n Mi

No Pic available
  • 2008-11-01

Reagoni ndaj shkrimit racist t botuar te Sunday Times

E prditshmja britanike The Sunday Times, botoi ditn e diel nj artikull me titull "Shqipria, vendi i harruar nga koha". N shum forume dhe media shqiptare, shkrimi u dnua si nj prpjekje raciste pr t nxir imazhin e Shqipris dhe figurn e shqiptarve. Sigurisht Shqipria gjat tranziconit, dhe n ditt q jeto

No Pic available
  • 2008-11-01

Serbia, mund t destabilizoj Kosovn

Analist t shtjeve ushtarake t siguris vlersojn se shqetsimet e kryeministrit t Kosovs Agim eku t shprehura dje, se n kt faz t zgjidhjes s statusit t Kosovs ka tendenca serioze pr destabilizimin e gjendjes s siguris, q burimin e kan n Serbi, jan shqetsime t bazuara. Analisti i shtjeve ushtarake Rama

No Pic available
  • 2008-11-01

Posht Flamurtari, rroft Federata!?!

Kur dikush ulet t shkruaj nj shkrim mund ta stis at duke qndruar n plane t ndryshe; si analist, si gazetar hulumtues (apo specialist i fushs n fjal) apo edhe thjesht si nj pjestar i realitetit q jetojm. Sigurisht q ata q m njohin do ta quanin konflikt interesi kt shkrim, duke patur parasysh prejardh

No Pic available
  • 2008-11-01

Syrja Eqerem Bej Vlora, 2000 libra t rrall n fondin e art

Lidhur me traditn dhe koha kur shfaqen qartazi gjurmt e saj mesojm se tradita e ksaj bibloteke z fill hert.Prapa kohve me mjegull.Kodikt ,dorshkrimet e rralla t Himars dhe Vlors n shekujt XIII-XVI,bibloteka e Mekatit 1672,at t familjes Vlora shekulli XVIII,bibloteka e Manastirit t Zvrnecit,at t kis

No Pic available
  • 2008-11-01

Serbia, tashm me fast-constitution*!

T gjith n Ballkan jan t interesuar t msojn se far synonin serbt, kur miratuan nj t ashtuqjuatur fast-konstitution, ose e thn shqip kushtetutn e shpejt. Ajo q nuk u b pr mse 6 vjet q nga rnia e diktatorit Milloshevic, u b n pak muaj, dhe gjja m e rndsishme n t, ishte cilsimi i Kosovs si pjes e Serbis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama