Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!
  • 2019-02-03

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!

Aktualisht punimet për Unazën e Madhe të Tiranës kanë ngelur në vend numëro në zonën e Astirit, aty ku dhjetëra banorë vijojnë prej mëse 3 muajsh të protestojnë çdo ditë kundër shembjes së banesave të tyre nga ARRSH që pretendon se ato ndodhen në gjurmën e projektit. E teksa p

PD nis përgatitjen e protestës, çdo deputet do marrë në patronazh një qark
  • 2019-01-23

PD nis përgatitjen e protestës, çdo deputet do marrë në patronazh një qark

Në një dalje për mediat, deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka i ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin në shesh për të rrëzuar qeverinë e Edi Ramës më 16 shkurt, pasi të gjitha janë prekur nga vendimet e këtij kryeministri, qoftë me taksat e larta, gjobat, varfërinë etj P

Kujdes ku parkoni në Tiranë, 478 gjoba në vetëm 24 orë (VIDEO)
  • 2019-01-20

Kujdes ku parkoni në Tiranë, 478 gjoba në vetëm 24 orë (VIDEO)

Efektivët e policisë Rrugore po shihen shumë rrallë në rrugë, kjo pas urdhrit të firmosur nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj që eliminon postblloqet policore dhe praktikën e dublimit të semaforëve me punonjës policie, në kryqëzimet e rrugëve urbane. Por kjo nuk e ka penguar po

Vettingu i pedagogëve, sa do jenë gjobat për plagjiaturën e titujve!
  • 2019-01-02

Vettingu i pedagogëve, sa do jenë gjobat për plagjiaturën e titujve!

Protesta e studentëve largoi Lindita Nikollën nga drejtimi i dikasterit të Arsimit. Ndonëse u shkarkua pa vullnetin e saj, Lindita Nikolla hartoi projektligjin e fundit si ministre, duke përmbushur edhe një nga kërkesat e studentëve, vettingun e Pedagogëve dhe gradave shkencore. Bëhet fj

Qarkullimi, Lleshaj: Më pak gjoba e më shumë qytetari!
  • 2018-12-23

Qarkullimi, Lleshaj: Më pak gjoba e më shumë qytetari!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka shkruar në faqen e tij në Facebook se duhet të ndodhin ndryshime të rëndësishme në mënyrën se si kontrollohen makinat në qarkullimin rrugor, pasi sipas tij po tregohet një nivel shumë i ulët i njohjes së respektimit të rregullave nga drejtuesit

Bashkia e Tiranës përgënjeshtron deklaratat e PD-së: Ska leje për Begon
  • 2018-12-19

Bashkia e Tiranës përgënjeshtron deklaratat e PD-së: Ska leje për Begon

Bashkia e Tiranës hedh poshtë akuzat qesharake të opozitës në këto ditë të vështira për Partinë Demokratike. Në zonën që përmend Lulzim Basha nuk ka asnjë leje ndërtimi të lëshuar nga bashkia Tiranë. Plani i Përgjithshëm Vendor i çdo qyteti nuk përcakton gjurmët e rrugëve a

No Pic available
  • 2018-12-15

Dembele sngrihet nga gjumi, Barça paguan njerëz ta zgjojnë

Ousmane Dembele iu bashkua Barcelonës verën e kaluar, pasi katalanët paguan plot 150 milionë euro te gjermanët e Borussias së Dortmundit, për kartonin e tij, por edhe francezi nuk ka arritur të tregojë se është një shpenzim i justifikuar. Deri tani klubi katalan ka vendosur plot 200 mij