Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
No Pic available
  • 2017-07-09

Ora News ndjek inspektimet për hapjen e kondicionerëve në linjat urbane

Gjatë verës kur termometri shënon rreth 40 gradë celsius, udhëtimi me autobusët urban pa kondicionerë është një ndër problematikat më të mëdha të qytetarëve të cilët e kanë denoncuar këtë përmes aplikacionit “Tirana ime”. Agjencia e mbrojtjes së konsumatorit, insti

No Pic available
  • 2017-07-06

Radarët spiune të shpejtësisë, prej marsit gjobat me postë në banesë

Prej muajit mars, policia e qarkullimit rrugor ka nisur aplikimin e gjobavë në banesë për qytetaret të cilët kanë tejkaluar shpejtësine dhe janë fiksuar nga radarët. Drejtuesit e qarkullimit rrugor thonë se kjo është nga shumë masat që janë marrë këtë sezon turistik, ku ka një fl

No Pic available
  • 2017-07-03

Pallatet te lulishtja, kompania: Basha po hakmerret ndaj nesh

Kompania që do të ndërtojë kompleksin e pallateve të lulishtja te Rruga e Kavajës ka reaguar pas deklaratës së kreut të ngrirë të PD,  Lulzim Basha. Kompania ARLIS SHPK shprehet se hapësira në fjalë është pronë private e Familjes Nela dhe e një subjekti privat, i cili ka aplikuar

No Pic available
  • 2017-06-30

Hyjnë në fuqi ndryshimet e reja në Kodin Doganor, ja si ndryshojnë gjobat ndaj biznesit

Disa ndryshime në Kodin e Ri Doganor që kanë hyrë në fuqi me herët në fillim të këtij muaji përcaktojnë një mënyrë të re për sanksionet kundër veprimeve apo mosveprimeve që përbëjnë shkelje të rregullave doganore. Në një material sqarues që Këshilli i Investimeve ka bërë

Gjermani, gjoba deri në 50 mln për gjuhën e urrejtjes dhe lajmet e rreme
  • 2017-06-30

Gjermani, gjoba deri në 50 mln për gjuhën e urrejtjes dhe lajmet e rreme

Parlamenti gjerman ka miratuar ligjin për të ndaluar nxitjen e urrejtjes në mediat sociale, duke vendosur gjoba që do të arrijnë deri në 50 milionë euro. Këto sanksione do të merren në mënyrë të veçantë për të gjitha ato uebfaqe, të cilat nuk largojnë përmbajtjet me fjalime të

BOOM denoncon: Qytetarët të pambrojtur nga gjobat e policisë rrugore
  • 2017-06-29

BOOM denoncon: Qytetarët të pambrojtur nga gjobat e policisë rrugore

Qytetarët shqiptarët janë të pambrojtur nga gjobat e policisë rrugore. Në redaksinë e emisionit BOOMnë RTV Ora News ka mbërritur një denoncim nga një qytetar, i cili thotë se është ndaluar nga policia pasi sipas uniformave blu ka kaluar me semafor të kuq. Qytetari pretendon se nuk ka

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t