Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
No Pic available
  • 2014-10-15

Mbrojtja e infrastrukturës rrugore, ndryshime në kod, 10-fishohen gjobat

Tiranë- Sinjalistika rrugure në Shqipëri në shumë raste shkon për skrap, e për këtë Ministria e Transporteve, ka vendosur të ndryshojë kodin rrugor, duke 10 fishuar gjobat për personat dëmtues. Përtej diskutimeve serioze për kodin rrugor, deputetët e mazhorancës nuk kanë kursyer ba

No Pic available
  • 2014-10-14

Fier, inspektim firmave, zbulohenaksidente me vdekje në punë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO FIER - Aksidente të rënda në punë deri në vdekje të punonjësve që janë fshehur nga kompanitë, konstatohen nga 619 kontrolle që ka bërë Drejtoria Rajonale e Inpsktoriatit të pun

Raunig takon Ganaj Denime per zyrtaret e perfshire ne korrupsion
  • 2014-10-13

Raunig takon Ganaj Denime per zyrtaret e perfshire ne korrupsion

Transmetuar me 13102014 - 1400 Tirane 13 tetor 2014 NOAal- Kryetari i prezences se OSBE-se ne Shqiperi ambasadori Florian Raunig u ndal ne Inspektoratin e Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive dhe Konfliktit te Interesave ku zhvilloi nje takim me I

OSBE:Dënoni zyrtarët e korruptuar pavarësisht lidhjeve me politikën
  • 2014-10-13

OSBE:Dënoni zyrtarët e korruptuar pavarësisht lidhjeve me politikën

TIRANE - Drejtësia shqiptare duhet të japë rezultate konkrete në dënimin e zyrtarëve publikë të dyshuar për korrupsion, pavarësisht lidhjeve të tyre me politikën. Është ky apeli që dha kreu i prezencës së OSBE-së në vendin tonë, Florian Raunig dhe si shembullin që duhet ndjekur

No Pic available
  • 2014-10-13

Rritet akciza e duhanit, Ikonomi:"Prej 1 janarit, nga 90 në 110 lekë"

TIRANE - Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ekonomisë, diskutohet projektligji i mallrave. Në fjalën e saj, zëvendësministrja e Shëndetësisë, Milva Ikonomi, bëri të ditur se në bazë të këtij projektligji, akciza e cigareve do të ndryshojë nga 90 lekë, në 110 për paketë. Ik

No Pic available
  • 2014-10-13

"Korrupsioni", Ganaj: 55 kallëzime në 7 muaj. Raunig: Dënime konkrete për zyrtarët e akuzuar

TIRANË- Dënime konkrete për zyrtarët e akuzuar për korrupsion ka kërkuar sot kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Florian Raunig në një takim me Inspektorin e Përgjithshëm Shkëlqim Ganaj. Gjatë takimit