Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
Kryenin vjedhje në Durrës, arrestohen 2 të rinj
  • 2018-12-01

Kryenin vjedhje në Durrës, arrestohen 2 të rinj

Policia ka goditur një grup që kryente vjedhje në qarkun e Durrësit. Në pranga kanë rënë dy persona, të cilëve i janë dokumentuar 3 vjedhje. Në pranga u vunë Xhani Ymeri 30 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprën penale” Vjedhja” dhe Ekilian Bibi 27 vje

Atentati, ja si lindi konflikti Taullau-Bare dhe dëshmia për vrasjen e vëllait
  • 2018-11-25

Atentati, ja si lindi konflikti Taullau-Bare dhe dëshmia për vrasjen e vëllait

Autogrilla SABA Taullau 3, në rreth rrotullimin e Plugut, u kthye mbrëmjen e djeshme në arenën e një përplasje të armatosur mes dy bandave të Lushnjes, ku njerëzit e Aldo Bares tentuan të eliminonin Saimir Taullaun, një rival të betuar të tyre. 47-vjeçari Saimir Taullau, mbeti i plagos

No Pic available
  • 2018-11-24

Duhet xhandarmëria, Rama: Jo më gjoba me letër bakalli, vendosim kamera

Në aktivitetin e Ministrisë së Brendshme, ku u prezantua flota e re e makinave të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama përveçse kritikoi dhunën ndaj uniformave blu në protestën e banorëve të Astirit para Parlamentit, foli edhe për nismën e ngritjes së një tjetër njësie speci

No Pic available
  • 2018-10-17

Policia gjobit pasagjerin si shofer; Komisioni ngatërroi gjobat

Fiks Fare denoncoi veprimet e Policisë Rrugore të Tiranës, e cila ka ndaluar një mjet dhe u ka vendosur gjobë të dy udhëtarëve si shoferë. Preng Gjomarkaj u ankua se i kanë bllokuar mjetin e tij për gjoba të papaguara. Ai thotë se, në mars të vitit 2017, e ka ndaluar Policia Rrugore e

Superaksion i Rrugores në Tiranë. Lumë gjobash dhe arrestimesh në 48 orë
  • 2018-10-15

Superaksion i Rrugores në Tiranë. Lumë gjobash dhe arrestimesh në 48 orë

Fundjava që lamë pas ka qenë e ngarkuar me punë për Policinë Rrugore të Tiranës dhe këtë e tregojnë më së miri gjobat e vendosura për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe numri i lartë i shoferëve të arrestuar. Policia ka ushtruar kontrolle të rrepta tek Autoshkollat, në kua

Me shpejtësi 225 km/h, ndalohet i riu në rrugën Tiranë-Durrës (Video)
  • 2018-09-30

Me shpejtësi 225 km/h, ndalohet i riu në rrugën Tiranë-Durrës (Video)

Në rrugën interurbane Tiranë-Durrës, gjatë orëve të mesnatës mes të shtunës dhe të dielës Policia Rrugore e Tiranës ka ushtruar kontroll me radar për parandalimin e aksidenteve rrugore. Një drejtues mjeti është kapur me shpejtësi skëterrë prej 225 km/h. Shpejtësi e frikshme nga

Monitorimi online i bizneseve, PD: Tenderi 15 mln euro, abuziv
  • 2018-09-22

Monitorimi online i bizneseve, PD: Tenderi 15 mln euro, abuziv

Dy deputetët e Partisë Demokratike Jordia Tabaku dhe Endri Hasa nga selia blu akuzuan qeverinë Rama lidhur me tenderin për monitorimin online të bizneseve. Sipas PD-së qeveria bëri disa kritere ekskluzive që të fitonte kompania e paracaktuar në sistemin e taksave. Gjatë fjalës së saj de