Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
Call center tek Tatimet, për detyrimet individët lidhen me administratën
  • 2018-09-22

Call center tek Tatimet, për detyrimet individët lidhen me administratën

Njohja me detyrimet tatimore mund të bëhet përmes shërbimit call center, pa pagesë. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka ngritur një qendër të posaçme për thirrjet telefonike, ku përmes numrit 0800 002 subjektet dhe individët nga gjithë vendi mund të njihen në kohë reale për det

Inspektorët kërkojnë ryshfet. E pohojnë 23% e bizneseve që u anketuan
  • 2018-09-04

Inspektorët kërkojnë ryshfet. E pohojnë 23% e bizneseve që u anketuan

Janë të paktë pronarët e bizneseve që pohojnë para kamerave se inspektorët që u shkojnë për kontroll u kërkojnë ryshfet. Ndërkohë, një sondazhi për këtë çështje iu përgjigjën rreth 600 biznese, nga 20 000 që u shkoi pyetësori. 23% e të anketuarve pranojnë që u kërkohet ry

No Pic available
  • 2018-08-05

Aksidente nga këmbësorët, asnjë gjobë për ecjen në mënyrë të rrezikshme

Sipas statistikave të Policisë Rrugore, gati 50 për qind e aksidenteve me pasoja të rënda në zonat urbane kanë si shkaktarë këmbësorët e papërgjegjshëm. Nga 10 aksidentet e fundit me vdekje në kryeqytet, ku janë përfshirë këmbësorë, në 8 prej tyre shkaktarë kanë qenë këta t

No Pic available
  • 2018-08-02

Turizmi, 40% me shkelje. Tatimet: Probleme me faturat dhe punën në të zezë

Mbi 6.000 subjekte janë kontrolluar nga Tatimet në funksion të aksionit për sezonin turistik. 40 për qind e subjekteve kanë rezultuar me probleme. Ndërkohë, drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve, Vasilika Vjero rradhit shkeljet më të shpeshta. Mosregjistrimi i tatimpaguesve pranë organeve

Asnjë aksident tragjik në fundjavë, por gjobat dhe arrestimet nuk munguan
  • 2018-07-30

Asnjë aksident tragjik në fundjavë, por gjobat dhe arrestimet nuk munguan

Policia e Shtetit dhe Drejtoria e Policisë Rrugore në vijim të komunikimit të ditës së premte për monitorimin e masave të sezonit turistik, për shkak të rritjes së ndjeshme të qarkullimit rrugor gjatë kësaj periudhe, bën të ditur se këtë fundjavë nuk u regjistrua asnjë aksident r

ÇFARË PO NDODH ME TURIZMIN SHQIPTAR?
  • 2018-06-18

ÇFARË PO NDODH ME TURIZMIN SHQIPTAR?

Parku Kombëtar i Valbonës Nga Ledian DROBONIKU “Në kohën e mashtrimit universal, realiteti fabrikohet, serviret e konsumohet me 100 salsa.” E.Pound Psikorama, ndryshe nga aspirantët e tjerë diktatorë, nuk mbron një vizion të mirë apo të gabuar. Jo! Ai krijon dy të vërteta: n

Alkool dhe shpejtësi e shfrenuar në Tiranë, Rrugorja nuk ndal gjobat (VIDEO)
  • 2018-06-03

Alkool dhe shpejtësi e shfrenuar në Tiranë, Rrugorja nuk ndal gjobat (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet me Drager për të evidentuar dhe ndëshkuar ata drejtues mjetesh që drejtojnë mjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur. Efektivët e Rrugores kanë ndaluar mbrëmjen e djeshme një sërë drejtues mjetesh, të cilët i jepnin makinë