Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
Siguria online, hyjnë në fuqi normat e reja të BE-së
  • 2018-05-25

Siguria online, hyjnë në fuqi normat e reja të BE-së

Që prej ditës së sotme hyjnë në fuqi rregullat e reja të Bashkimit Evropian për mbrojtjen e të dhënave. Rregullorja e përgjithshme e mbrojtjes së të dhënave (GDPR) i jep qytetarëve të unionit më shumë të drejta për mënyrën se si përdoret informacioni i tyre personal. Kompanit

Skandal në lokalet e Tiranës, fëmijët tymosin nargjile
  • 2018-05-16

Skandal në lokalet e Tiranës, fëmijët tymosin nargjile

Fëmijët e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare në Tiranë blejnë nargjile dhe e konsumojnë atë në lokale. Kamera e Fiks Fare filmoi në disa lokale në Tiranë, ku fëmijët konsumonin nargjile pa kurrfarë problemi. Ndërkohë, fenomeni i duhanpirjes në oborret e shkollave vazhdon. Emisioni i

Protesta, farmacistët bllokojnë punën për plotësimin e kushteve
  • 2018-05-14

Protesta, farmacistët bllokojnë punën për plotësimin e kushteve

Farmacistët pezullojnë sot aktivitetit të tyre në të gjithë vendin nga ora 11:00 deri më 13:00. Raportohet për farmaci të mbyllura në vijnë nga Fieri, Lushnja, Durrësi, Lezha. Farmacistët kërkojnë zgjidhjen përfundimtare të çështjes së kontratës, listës dhe problemeve të tje

Nisin kontrollet për serviset dhe varrezat e makinave. Gjobat që rrezikojnë
  • 2018-04-17

Nisin kontrollet për serviset dhe varrezat e makinave. Gjobat që rrezikojnë

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka nisur kontrollet për serviset, varrezat e makinave dhe ato të transportit rrugor, për të eleminuar konkurrencën e pandershme. Sipas një njoftimi të DPSHTRR, subjektet duhet të marrin masa për pajisjen me licenca pasi do të k

Drejtuesit e Facebook-ut nën presion për transparencë
  • 2018-04-08

Drejtuesit e Facebook-ut nën presion për transparencë

Mark Zuckerberg ka kërkuar falje për atë që e quan shkelje besimi në lidhje me shfrytëzimin e të dhënave të 87 milionë përdoruesve nga kompania Cambridge Analytica. Në Uashington po qarkullojnë pyetje të shumta, ndërsa shefi ekzekutiv i Facebook-ut përgatitet të dëshmojë përpara

Ahmetaj: Jo gjoba biznesit të vogël për gabimet në deklarim, deri në dhjetor 2018
  • 2018-04-07

Ahmetaj: Jo gjoba biznesit të vogël për gabimet në deklarim, deri në dhjetor 2018

Ministri i financave Arben Ahmetaj, i ka dërguar një letër biznesit të vogël që ka hyrë në TVSH që nga 1 prilli, duke i njoftuar se ata nuk do të jenë subjekt i gjobave për gabime në deklarime deri në fund të vitit 2018, pra për një periudhë 6 mujore që nga fillimi i deklarimit. B

Masa ndaj ndotësve të mjedisit, kujdes ku i hidhni plehrat!
  • 2018-04-04

Masa ndaj ndotësve të mjedisit, kujdes ku i hidhni plehrat!

Që një qytet të mbahet pastër nuk mjafton vetëm puna që kryejnë çdo ditë institucionet bashkiake, por duhet edhe përgjegjshmëria e gjithë qytetarëve, përfshi këtu edhe bizneset, si një nga ndotësit më të mëdhenj. Por për fat të keq, pavarësisht politikave dhe fushatave ndërgj