Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
TVSH mbyll bizneset e vogla, çdo ditë çregjistrohen 50 të tillë. Tatimet: Është skemë
  • 2018-02-26

TVSH mbyll bizneset e vogla, çdo ditë çregjistrohen 50 të tillë. Tatimet: Është skemë

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve pranoi se shtrirja e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar edhe tek biznesi i vogël ka shkaktuar pezullimin dhe mbylljen e shumë bizneseve, por sipas administratës tatimore e gjitha kjo është një skemë për ti shpëtuar taksës. Sipas paketës së re fiskale, nga 1

Edhe Bankers mund Shqipërinë në Arbitrazh, fatura 57 mln dollarë
  • 2018-02-09

Edhe Bankers mund Shqipërinë në Arbitrazh, fatura 57 mln dollarë

Shqipëria ka marrë një tjetër goditje të rëndë nga gjykatat ndërkombëtare. Këtë herë është gjykata e arbitrazhit në Paris, e cila ka dënuar qeverinë shqiptare ti kthejë 57 milionë dollarë kompanisë Bankers Petroleum. Top Channel e lexoi vendimin e tribunalit, një kopje e të ci

Lezhë, Rama: Legalizoni lidhjet e ujit, shmangni penalizimet
  • 2018-01-13

Lezhë, Rama: Legalizoni lidhjet e ujit, shmangni penalizimet

Qeveria është zhvendosur prej ditës së djeshme në Lezhë, ku janë zhvilluar takime me drejtuesit lokalë dhe janë hedhur bazat për investime strategjike në këtë qark. Mbledhja dy ditore e kabinetit, ka vazhduar mëngjesin e sotëm me një diskutim me qytetarët në Shëngjin. Kryeministri

Rama: Legalizoni lidhjet e ujit, shmangni penalizimet
  • 2018-01-13

Rama: Legalizoni lidhjet e ujit, shmangni penalizimet

Qeveria është zhvendosur prej ditës së djeshme në Lezhë, ku janë zhvilluar takime me drejtuesit lokalë dhe janë hedhur bazat për investime strategjike në këtë qark. Mbledhja dy ditore e kabinetit, ka vazhduar mëngjesin e sotëm me një diskutim me qytetarët në Shëngjin. Kryeministri

No Pic available
  • 2017-12-19

Thirrja e fundit e drejtuesve të automjeteve, ja si përfitoni faljen e gjobave deri më 31 dhjetor

Bëhet fjalë për ligjin e amnistisë, që fshin gjobat dhe kamatëvonesat e makinave për periudhën 1 janar 2011 deri më 31 dhjetor 2014, në rast se paguhet i plotë detyrimi i taksave. Gazeta Panorama boton shifrat zyrtare dhe efektet financiare nga amnistia e makinave. Deri tani, nga

No Pic available
  • 2017-12-15

Instalimet e gazit, ISHTI gjobit 13 biznese, shkak mungesa e projektit ose dokumentacionit

TIRANE- Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial gjobiti gjatë nëntorit 13 biznese për shkak të parregullsive të konstatuara gjatë kontrollit të ushtuar pranë tyre. Ky numër subjektesh të penalziuara ka ardhur në rënie nga muaji në muaj pas numrit të lartë të penalizim

Kontrata e re e Mesit, 350 mln euro deri në vitin 2021
  • 2017-12-05

Kontrata e re e Mesit, 350 mln euro deri në vitin 2021

Zbulohen shifrat marramendëse të kontratës së saponënshkruar të Lionel Messit me Barcelonën. Për të shamgur transferimin te Manchester City (anglezët i ofronin 100 milionë për firmën dhe 50 milionë neto pagë vjetore), pasi në 2018-ën yllit argjentinas i skadonte kontrata dhe që nga