Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
No Pic available
  • 2017-11-23

Projektligji i ri, kush jep të dhëna pa leje tek ndërkombëtaret gjobitet deri në 250 mijë lekë

Për të forcuar cilësinë dhe kredibilitetin e të dhënave kombëtare në projektligjin e ri për statistikat zyrtare janë parashikuar dënime të rënda administrative ndaj personave që raportojnë të dhëna të institucionet ndërkombëtare. Shprehimisht projektligji i ri i cili

No Pic available
  • 2017-11-19

Borxhi i bizneseve, KLSH: Faji i Tatimeve

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka bërë përgjegjëse administratën tatimore për rritjen e madhe të borxheve, që bizneset kanë ndaj shtetit. Drejtoria e Tatimeve nuk ka mundur të vjelë detyrimet e papaguara nga subjektet tatimpaguese, pasi nuk ka krijuar kushtet për zbatimin e ligjit, thuhet

No Pic available
  • 2017-11-18

Nis kriza: Mbyllen 30 Call Center të vogla

Nga Ledina Loga Revista Monitor Janë të paktën 30 subjekte call center, që operonin në sektorin e telemarketingut, që kanë mbyllur aktivitetin në vitin 2017. Kompaninë u identifikuan pasi Monitor i filtroi sipas emrave nga lista e subjekteve totale, që kishin kaluar në status pasiv në p

Nis kriza, mbyllen 30 Call Center të vogla
  • 2017-11-18

Nis kriza, mbyllen 30 Call Center të vogla

Janë të paktën 30 subjekte call center, që operonin në sektorin e telemarketingut, që kanë mbyllur aktivitetin në vitin 2017. Kompaninë u identifikuan pasi Monitor i filtroi sipas emrave nga lista e subjekteve totale, që kishin kaluar në status pasiv në periudhën janar-8 nëntor 2017 dh

Borxhlinjtë e mëdhenj, Top Story: Mbi 1 mld Euro
  • 2017-11-15

Borxhlinjtë e mëdhenj, Top Story: Mbi 1 mld Euro

Në fund të vitit të kaluar, borxhi që bizneset kanë ndaj tatimeve dhe doganave arriti në 1.1 miliardë euro. Këto janë taksa të papaguara që bizneset kanë në shtet, përfshirë interesat dhe gjobat që vendosen mbi detyrimin. Por ndonëse në total janë mbi 146 mijë biznese debitore n

Ndotja mjedisore, Klosi: Pasojë e mosveprimit të inspektorëve
  • 2017-11-01

Ndotja mjedisore, Klosi: Pasojë e mosveprimit të inspektorëve

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një takim me inspektorët e mjedisit, ku në fokus ka qenë situata mjedisore e krijuar në vend. Klosi është shprehur se situata aktuale mjedisore është pasojë e mosveprimit të inspektorëve. Situata mjedisor

Kaubojsi ryshfet për tenderë, e paditi biznesmeni italian
  • 2017-10-11

Kaubojsi ryshfet për tenderë, e paditi biznesmeni italian

Top Channel ka siguruar kallëzimin e plotë që biznesmeni italian, Vincezo Ricci ka bërë ndaj ish deputetit kaubojs Eduard Ndocaj, të cilin e akuzon për mashtrim. Në kallzim, biznesmeni 64-vjeçar fillimisht tregon rrethanat e njohjes me Ndocajn. “Gjatë vitit 2016, në mes të muajit m