Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4109 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4109 / hits[0] 6380 /
Krujë, aty ku zjarrfikësja vjen në ndihmë vetëm me një automjet
  • 2017-01-14

Krujë, aty ku zjarrfikësja vjen në ndihmë vetëm me një automjet

Zjarrfikësia e Krujës me një automjet të paliçensuar dhe me një tjetër të amortizuar i shërben qytetit dhe mbi 40 fshatrave të Fushë-Krujës dhe Mamurrasit. Zjarrëfikësit përdorin para nga xhepi për mirëmbajtjen e automjetit të vitit ’70. Edhe mbrëmjen e kësaj të premteje e

Ministri Ahmetaj: Ligji për faljen e gjobave miratohet në shkurt, gati drafti
  • 2017-01-14

Ministri Ahmetaj: Ligji për faljen e gjobave miratohet në shkurt, gati drafti

Ligji për faljen e detyrimeve dhe gjobave pritet të miratohet nga Kuvendi i Shqipërisë në mes të muajit shkurt. Lajmi është konfirmuar nga ministri i financave Arben Ahmetaj në emisionin Kapital në Vizion Plus. Kanë përfunduar konsultimet me Fondin Monetar Ndërkombëtar është hart

No Pic available
  • 2017-01-11

Si mund ti paguani gjobat e makinave online

Drejtuesit e mjeteve mund të verifikojnë nëse kanë gjoba të prapambetura nga policia rrugore ose Drejtoria e Shërbimit të Transportit Rrugor në portalin e-Albania. Ky shërbim elektronik u jep mundësinë qytetarëve dhe bizneseve të kontrollojnë nëse kanë kundërvajtje rrugore të papag

Kompanitë Call Center gati skenarin rezervë, hapin filiale në Rumani
  • 2017-01-10

Kompanitë Call Center gati skenarin rezervë, hapin filiale në Rumani

Fundi i vitit 2016 nuk ishte aspak i mirë për një nga shërbimet që punëson më shumë të rinj në Shqipëri e që është ai i call center. Në fillim të muajit dhjetor 2016, Senati italian miratoi ligjin për Buxhetin 2017, ku në të ishin integruar edhe disa mendime në ligjin për funksi

E sigurt që nuk do mbyllen Call Centerat? Italia gjobit kompanitë e para!
  • 2017-01-09

E sigurt që nuk do mbyllen Call Centerat? Italia gjobit kompanitë e para!

Ende pa hyrë në fuqi ligji i ri, Ministria e Zhvillimit Italian ka filluar kontrollet dhe ka gjobitur 17 kompani, shkruajnë mediat italiane. Sanksionet pritet të rriten në prill, kur të zbatohen direktivat e reja. Arrijnë sanksionet e para për call center që delokalizojnë pa njoftuar

No Pic available
  • 2017-01-08

Fshehja e pasurisë brenda dhe jashtë vendit: Hetim 140 deputetëve

Pas drejtësisë, objekt i kontrollit dhe i verifikimit të ligjshmërisë së pasurive, do të jetë politika. 140 deputetë të Parlamentit Shqiptar do ti nënshtrohen kontrollit të ligjshmërisë së pasurive të deklaruara si dhe hetimit për pasuritë e fshehura brenda dhe jashtë vendit. Kës

Ligji për hetimin e pasurive shkon në Kuvend, dridhen deputetët
  • 2017-01-08

Ligji për hetimin e pasurive shkon në Kuvend, dridhen deputetët

Pas drejtësisë, objekt i kontrollit dhe i verifikimit të ligjshmërisë së pasurive, do të jetë politika. 140 deputetë të Parlamentit Shqiptar do ti nënshtrohen kontrollit të ligjshmërisë së pasurive të deklaruara si dhe hetimit për pasuritë e fshehura brenda dhe jashtë vendit.