Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
No Pic available
  • 2017-08-30

Bënë mirë që e ndaluan Nikoll Lesin!

Nga Mero Baze Tek historia e Nikoll Lesit me policinë, kemi rastin të shikojmë fytyrën e vërtet të policisë shqiptare. Ai rast nuk është i rënd nga fakti që Lesi është botues i gazetës Koha Jonë, por pikërishtë për atë që thotë policia, për faktin që ata e kanë trajtuar atë,

No Pic available
  • 2017-08-25

Grekët deklarojnë paratë e fshehura që të shpëtojnë nga gjobat e rënda

Më shumë se 1,500 qytetarë grekë kanë deklaruar vullnetarisht paratë e tyre të fshehura, në zbatim të një dispozite favorizuese që i shpëton nga penalizimi i mëtejshëm. Sipas Ministrisë greke të Financave, ata janë kryesisht mjekë, avokatë, rentierë, biznesmenë të vegjël dhe a

No Pic available
  • 2017-08-19

Të dhënat e INSTAT/ Bilanc lufte në rrugët e vendit, vetëm në muajin korrik

Pavarësisht shtimit të masave të Policisë për qarkullimin rrugor nga gjobat e deri tek heqjet e lejeve të drejtimit gjatë këtij viti, në rrugët e Shqipërisë numri i aksidenteve ka qenë më i lartë. Vetëm për muajin korrik ku fluksi i automjeteve ka qenë i madh për shkak të sez

No Pic available
  • 2017-08-17

ISHTI kontroll për bombolat e gazit, gjobiten 50 subjekte

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial ka vendosur 50 gjoba, kryesisht ndaj subjekteve turistike që nuk kanë zbatuar kushtet teknike për përdorimin e gazit. Gjobat variojnë nga 500 mijë deri në 1 milion lekë dhe kontrollet janë ushtruar në hotele restorante. Pas ngjarjeve të fundit

KLSH: Birra Peja fshehu taksat. Mbi 1.7 mln dollarë dëm shtetit
  • 2017-08-11

KLSH: Birra Peja fshehu taksat. Mbi 1.7 mln dollarë dëm shtetit

Kontrolli i Lartë i Shtetit zbulon se birra Peja ka mashtruar autoritetet doganore të Shqipërisë duke fshehur mbi 1.7 milion dollarë taksa. Sipas KLSH, ngjarja ka ndodhur në vitin 2015, kur kompania përmes importuesit të saj në Shqipëri, subjektit Kuinda, ka manipuluar sasinë e prodhimit.

Amnisti për bizneset në Tiranë, Bashkia fal detyrimet dhe gjobat
  • 2017-08-02

Amnisti për bizneset në Tiranë, Bashkia fal detyrimet dhe gjobat

Të paktën 13.218 subjekteve në Tiranë u falen detyrimet si taksa, tarifa, kontribute dhe dënime në fushën doganore dhe tatimore. Drejtori i përgjithshëm i Taksave dhe Tarifave Vendore në Bashkinë e Tiranës, Arlsi Naska shpjegon se kjo është e sanksionuar me një ligj të miratuar në

No Pic available
  • 2017-07-31

Ligj i ri, në tetor vendosen gjoba për përdorimin e celularëve në rrugë

Një ligj i ri do të vihet në zbatim gjatë tetorit në Honolulu duke vënë gjoba për të gjithë ata që përdorin pajisje elektronike kur kalojnë rrugën. Të enjten, kryetari i bashkisë Kirk Caldëell mbajti një konferencë shtypi në një nga kryqëzimet më të ngarkuara të qytetit ku t