Rezultate te kerkimit per termin: +Gjobat

Meta: total 1000 / total_found 4185 / time 0.002 / keyword[0] gjobat / docs[0] 4185 / hits[0] 6478 /
No Pic available
  • 2017-07-29

Rrugoret në aksion, për një ditë pezullohen 100 leje drejtimi

Nesë doni që pushimet të mos u shkojnë më shumë sa keni planifikuar atëhere duhet të merrni masa edhe të shmangni problemet me policinë rrugore, e cila këtë vere duket se nuk do të pushojë. Të paktën vetem brenda një dite numërohen në të gjithë vendin 100 leje drejtimi të pezul

No Pic available
  • 2017-07-20

Task-Forca për ujin e pijshëm, ndërpriten 2601 lidhje të paligjshme gjithsej

Që  kur filloi aksioni për paligjshmërinë me ujin e pijshëm, Task Forca ka ndërprerë gjithësej 2601 lidhje të paligjshme, në 14 535 raste të evidentuara. Vetëm në dy ditët e fundit janë verifikuar 790 raste të tjera dhe janë ndërprere 189 lidhje. Ndërsa në aty ku grupet e pu

Radari heq 19 patenta, në 4 orë 40 gjoba në Rrogozhinë-Kavajë
  • 2017-07-20

Radari heq 19 patenta, në 4 orë 40 gjoba në Rrogozhinë-Kavajë

Një ditë më parë, Top Channel paralajmëroi të gjithë drejtuesit e mjeteve se Policia Rrugore ka vënë në përdorim disa radarë të sofistikuar të cilët fotografojnë shkeljet e rregullave të qarkullimit, kryesisht në autostradat e vendit. Në vetëm 4 orë në aksin Kavajë-Rrogozhinë

Uji i pijshëm, Task-Forca ndërpret 2.601 lidhje të paligjshme
  • 2017-07-20

Uji i pijshëm, Task-Forca ndërpret 2.601 lidhje të paligjshme

Aksioni i Task-Forcës për monitorimin e situatës me ujin e pijshëm dhe prerjen e të gjitha ndërhyrjeve të paligjshme në rrjet që e shpërdorojnë atë, ka vijuar edhe ditët e fundit me verifikimin e 790 rasteve të tjera dhe ndërprerjen e 189 lidhjeve. Aty ku grupet e punës kanë vërejt

No Pic available
  • 2017-07-18

Bum gjyqesh kundër Tatimeve

Gjysma e parë e vitit 2017 ka shënuar një bum padish nga bizneset kundër administratës tatimore. Televizioni SCAN ka zbardhur një raport zyrtar të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, sipas të cilit aktualisht ka arritur në 426 numri i bizneseve që kanë paditur administratën tati

Kamerat janë kushtetuese, rrëzohet kërkesa e tregtarëve
  • 2017-07-18

Kamerat janë kushtetuese, rrëzohet kërkesa e tregtarëve

Gjykata Kushtetuese rrëzoi të gjitha kërkesat për të shfuqizuar ligjin për kamerat e sigurisë. Pas 16 muajsh që nga miratimi i tij, Kushtetuesja ka dhënë përgjigjien mesditën e së martës duke rrëzuar në mënyrë unanime, kërkesën e paraqitur nga Shoqata e Tregëtarëve, e cila kër

No Pic available
  • 2017-07-13

Gjoba mbi 500 euro për turistët që ndotin qendrën

Turistët në ishullin kroat, Hvar do të përballen me gjoba të rënda nëse do kryejnë veprime të pahijshme për vendin. Kryebashkiaku i Hvar ka vënë në zbatim një ligj të ri që i dënon me 500 euro ata që zhvishen kur dalin në qytet. Gjoba më e lartë i përket atyre që konsumojnë u