Rezultate te kerkimit per termin: +Gjukanovic

Total: 222
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.508Z

Konfirmohet fitorja e Gjukanovic

Komisioni Zgjedhor i Malit te Zi ka konfirmuar sot fitoren e koalicionit "Mali i Zi Evropian", qe udhehiqet nga kryeministri, Milo Gjukanovic. Sipas te dhenave te Komisionit, koalicioni i Gjukanovic ka fituar 48 nga 81 vendet ne Parlamentin e Malit te Zi dhe kjo i mundeson koalicionit, te formoje qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.273Z

Maqedoni, kryeson Gjukanovic

Pas mbylljes se qendrave te votimit ne Mal te Zi, rezultatet e para jo zyrtare pervijojne nje fitore te koalicionit te kryeministrit Milo Gjukanovic. Televizioni publik malazez njofton se me rreth 17% te votave te numruara, koalicioni i Gjukanovicit “Mali i Zi europian” ka ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.315Z

Gjukanovic, prokuroret: Te arkivohet ceshtja

Prokuroria e qytetit te Barit ne Itali ka kerkuar arkivimin e ceshtjes qe ka si te pandehur Milo Gjukanovic, pese here kryeminister i Malit te Zi. Gjukanovic akuzohet per bashkepunim me organizatat kriminale, me qellim trafikimin e cigareve kontrabande. Prokuroret zbuluan nje defekt ne j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.935Z

Gjukanovic: Asnjë problem me Kosovën

Kryeministri malazez Milo Gjukanovic ka deklaruar se mes vendit të tij dhe Kosovës nuk ka asnjë problem kufitar. “Nuk ka asnjë problem në kufirin me Kosovën”, ka theksuar Gjukanovic, duke përgënjeshtruar lajmet e publikuara në disa media që flisnin për një kontes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.218Z

Doreheqje e befte e Gjukanovic

var fbShare url httpvizionplusaldoreheqje-e-befte-e-gjukanovicsize smallbrbrJep doreheqjen kryeministri i Malit te Zi Milo Gjukanovic Vetem pak dite pasi partia e tij u rikonfirmua si fituese e zgjedhjeve parlamentare Njeriu i hekurt deklaroi se do tia linte detyren numrit dy te partise Dushko Mark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.088Z

Jep dorëheqjenkryeministri malazezMilo Gjukanovic

PODGORICË- Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic deklaroi sot se jep dorëheqjen.“Dua t’ju njoftoj se kam marrë vendim për të dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit“, ka thënë Gjukanovic.Gjukanovic, që ka qenë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.390Z

Gjukanovic Problemi i Ballkanit Serbia

Ish-kryeministri malazez, Milo Gjukanovic ka deklaruar se problemi i vetëm i rajonit të Ballkanit është Serbia, e cila sipas tij nuk po i përshtatet realitetit të ri. Gjukanovic është shprehur se problemi në fjalë mund të zgjidhet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama