Rezultate te kerkimit per termin: +Gjukanovic

Total: 222
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.164Z

Gjukanovic: Ballkani ne BE, brenda 2014

Kryeministri i Malit te Zi, Milo Gjukanovic ka deklaruar se vendet e Ballkanit perendimor duhet te anetaresohen ne BE brenda 5 viteve te ardhshme. Ne nje interviste per agjencine e lajmeve “Associated Press”, Gjukanovic eshte shprehur se integrimi duhet te ndodhe para vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.455Z

Podgorice, KSHZ konfirmon fitoren e Gjukanovic

Komisioni Shteteror Zgjedhor ne Mal te Zi ka konfirmuar sot fitoren e koalicionit “Mali i Zi Evropian”, qe udhehiqet nga kryeministri Milo Gjukanovic. Komisioni tha se, sipas rezultateve paraprake, ky koalicion ka fituar 48 nga 81 vendet ne Parlamentin e Malit te Zi dhe kjo i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.836Z

Gjukanovic: Nuk do te presim GJND-ne

Kryeministri malazez Milo Gjukanovic ka mbeshtetur deklaraten e ministrit te Jashtem Milan Rocen, se Mali i Zi nuk do te prese vendimin e GJND-se per te vendosur marredhenie diplomatike me Kosoven. Ne nje konference per shtyp, Gjukanovic ka deklaruar se Podgorica nuk e ka caktuar ende da

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.587Z

Gjukanovic Jo ndarjes se Kosoves

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic është shprehur kundër opsionit të ndarjes së Kosovës, pasi sipas tij një gjë e tillë do të kishte një efekt domino në rajon. “Ndarja e Kosovës do të mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.254Z

Gjukanovic ne vizite zyrtare ne Maqedoni

SHKUP- Kryeministri i Malit te Zi Milo Gjukanovic do te zhvilloje sot nje vizite zyrtare njeditore ne Maqedoni me ftese te homologut te tij Nikola Gruevski. Pas ceremonise se pritjes me nderime shteterore dhe ushtarake Gruevski dhe Gjukanovic do te zhvillojne nje takim koke me koke. Pritet qe ne ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.079Z

Mal i Zi dorehiqet kryeministri Gjukanovic

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovic, i cili ka udhëhequr shtetin e tij përgjatë 20 viteve të fundit dhe që konsiderohet si lideri në detyrë më jetëgjatë i Ballkanit, ka dhënë dorëheqjen. “Kushtet u krijuan për m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.535Z

Gjukanovic: Ceshtjes se Kosoves ti vihet pika

Kryeministri i Malit te Zi, Milo Gjukanovic ka deklaruar se ka ardhur koha qe ceshtja e Kosoves te mbyllet perfundimisht. “Eshte e rendesishme qe mbi ceshtjen e Kosoves te vihet pika. Politikisht pika eshte vene, por ceshtja po kalon ne nje proces juridik ne Gjykaten Nderkombetare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama